Posade Oxforda pobjednici veslačke regate Sveti Duje, Splićani treći

Split, 13.5.2023.- Utrke sveuèilišnih ekipa iz Hrvatske i svijeta na 21. Meðunarodnoj veslaèkoj regati Sveti Duje.
foto HINA/ Ivana IVANOVIÆ/ ua

HINA/ Ivana IVANOVIĆ/ ua

Posade osmeraca Oxforda i u muškoj i u ženskoj konkurenciji pobjednici su 21. Međunarodne veslačke regate Sveti Duje koja je održana u subotu na regatnom polju na Spinutu u Splitu.

Drugo mjesto i u muškoj i u ženskoj konkurenciji osvojile su posade osmeraca Cambridgea, a ženska posada osmerca Sveučilišta u Splitu osvojila je treće mjesto u ženskoj konkurenciji.
Pobjedama u muškoj i ženskoj konkurenciji  ekipe Oxforda su u Splitu uzvratile ekipama Cambridgea  koje su i u muškoj i u ženskoj konkurenciji pobijedile na nedavnom tradicionalnom i najpoznatijem  sveučilišnom veslačkom dvoboju u svijetu na londonskoj rijeci Temzi.
Središnji događaj ove regate bit će u nedjelju, 14. svibnja kada će se u splitskoj Gradskoj luci na regatnoj stazi dugoj 220 metara za pobjedu natjecati posade legendi osmeraca Oxforda, Cambridgea i Splita. Taj veslački okršaj tradicionalno privlači mnoštvo gledatelja na Rivi, odakle promatraju ovu veslačku utrku.