Pobjede Fenerbahčea i Bešiktaša, Livaković branio

07.09.2023., Rijeka - Konferencija za medije izbornika Hrvatske nogometne reprezentacije Zlatka Dalica i vratara Diominika Livakovica u press centru stadiona na Rujevici. Photo: Goran Kovacic/PIXSELL

Goran Kovacic/PIXSELL

Nakon što je u subotu slavio Galatasaray, u nedjelju su pobjede u susretima 6. kola turskog prvenstva ostvarili i Fenerbahče, te Bešiktaš.

Fenerbahče je na gostovanju pobijedio Alanyaspor sa 1-0, a gol odluke zabio je Irfan Can Kahveci u 43. minuti.

Za Fener je branio Domagoj Livaković koji nije imao previše posla. Najbliže golu domaćin je bio u 40. minuti kada je pucao Richard, ali je Livaković odlično reagirao.

Bešiktaš je pobijedio Kayserispor sa 2-1, a sva tri gola pala su u drugom dijelu.

Gosti su poveli u 47. minuti golom Carlosa Manea, no Bešiktaš je uspio okrenuti rezultat. Vincent Aboubakar je izjednačio u 56. minuti, a pobjedu domaćinu donio je Alexander Oxlade-Chamberlain u 62. minuti.

Hrvatski napadač Ante Rebić nije nastupio za Bešiktaš.

U nedjelju je odigran i susret između Ankaragucua i Konyaspora, a završio je 1-1.

Domaćin je poveo u trećoj minuti golom Rijada Bajića, a izjednačio je Ahmed Oguz u 28. minuti. Robert Murić i Niko Rak nisu nastupili za goste.

U subotu je Galatasaray na gostovanju pobijedio Istanbul Basaksehir sa 2-1, a Trabzonspor, kojeg vodi Nenada Bjelice u ponedjeljak gostuje kod Hatayspora.

Fenerbahče je petom pobjedom u nizu preuzeo vrh ljestvice sa 15 bodova, Galatasaray je drugi sa 13 bodova, dok Rizespor na trećoj poziciji ima 11 bodova. Slijede Bešiktaš sa 10 i Trabzonspor s devet bodova.