Phoenix u reprizi finala bolji od Milwaukeeja, porazi Brooklyna i Golden Statea, Dončić 51 koš

Dallas Mavericks guard Luka Doncic (77) during the second half of an NBA basketball game in Boston, Monday, Nov. 11, 2019. The Celtics defeated the Mavericks 116-106. (AP Photo/Charles Krupa)

AP Photo/Charles Krupa

U reprizi prošlogodišnjeg finala NBA lige Phoenix je s uvjerljivih 131-107 pobijedio MIlwaukee i tako im barem donekle uzvratio za poraz iz lipnja 2021. Devin Booker nije imao svoj savršen dan, ubacio je 17 (6/19) i dodao 7 asistencija, ali sjajan je bio Deandre Ayton koji je s šutom 12/14 zabio 27 koševa i još 7 puta asistirao, dok je Chris Paul odigrao fantastično s 17 koševa (5/11), 7 skokova i čak 19 asistencija. Za Buckse Giannis Antetokounmpo je za 18 koševa šutirao tek 5/14, imao je i 7 skokova i 8 asistencija, Jrue Holiday i (7/12) Khris Middleton (9/15) su zabili po 21.

Luka Dončić zabio je rekord karijere – 51 koš (17/26) u pobjedi Dallasa 112-105 nad Clippersima. Čak 28 Dončić je ubacio u prvoj četvrtini, do kraja je skupio i 9 skokova i 6 asistencija. Ivica Zubac je ubacio 8 koševa (3/4) i uzeo 3 skoka za 25 minuta u igri.

Brooklyn je upisao deseti poraz u nizu – možda će stvari za njih krenuti na bolje nakon razmjene u kojoj su dobili Bena Simmonsa za Jamesa Hardena. Kyrie Irving je zabio 31 (9/22) u porazu 113-112 od Washingtona. Kyle Kuzma je prvi puta u karijeri ostvario triple-double s 15 koševa (6/15), 13 skokova i 10 asistencija.

I Golden State je poražen, Julius Randle je s 28 koševa (10/23) i 16 skokova predvodio New York do 116-114 pobjede. Stephen Curry 35 koševa (11/25) i 10 asistencija. Klay Thompson je promašio u zadnjoj sekundi šut za izjednačenje i produžetak.

OZNAKE: NBA, booker, Dončić, kuzma, ayton