Phoenix i Miami protiv Dallasa i Philadelphije na 2-0, Chris Paul opet sjajan u zadnjoj četvrtini

epa09923722 Miami Heat center Bam Adebayo (L) dunks around Philadelphia 76ers forward Tobias Harris (R) during the second half of game one of the NBA Eastern Conference semifinals series between the Miami Heat and the Philadelphia 76ers at FTX Arena in Miami, Florida, USA, 02 May 2022.  EPA/RHONA WISE  SHUTTERSTOCK OUT

EPA/RHONA WISE

Phoenix i Miami su povećali prednost na 2-0 u konferencijskim polufinalima NBA lige nakon što su na svom terenu pobijedili Dallas odnosno Philadelphiju.

Phoenix i Dallas su igrali tri četvrtine izjednačenu utakmicu u kojoj je prednost jedne ili druge momčadi uglavnom bila oko pet koševa. Sve do početka zadnje četvrtine kad kod prednosti 92-89 Sunsi ubacuju u višu brzinu i s 40-26 u tih zadnjih 12 minuta dolaze do 129-109. Chris Paul je opet, kao već nekoliko puta ove sezone, odigrao sjajnu zadnju četvrtinu u kojoj je zabio 14 od svojih 28 koševa a kompletna momčad Sunsa je izvrsno šutirala – imali su ukupni šut 49/76 a za tri su gađali 13/25. Devin Booker zabio je 30 uz po četiri skoka i asistencije, Paul je za 28 koševa gađao 11/16, osam lopti asistirao i još uzeo šest skokova, Jae Crowder je zabio 15 plus uhvatio sedam skokova.

Za Dallas je Luka Dončić opet doslovno igrao sam, zabio je 35 (13/22), sedam lopti asistirao i uhvatio pet skokova, osim njega još su samo Reggie Bullock s 16 i Spencer Dinwiddie s 11 koševa imali dvoznamenkasti učinak.

Treća utakmica igra se u petak navečer u Dallasu uz dodatak kako je ovo bila 11. uzastopna pobjeda Sunsa nad Mavericksima.

Bez Joela Embiida u prve dvije utakmice Philadelphia nije uspjela zaprijetiti Miamiju. Heat je otišao na 2-0 nakon 119-103 pobjede u kojoj su Sixersi samo u prvoj četvrtini bili u rezultatskom egalu. Bam Adebayo je zabio 23 koša i uhvatio devet skokova, Jimmy Butler imao je 22 koša i 12 asistencija, Victor Oladipo 19 koševa i šest skokova a Tyler Herro 18 koševa i sedam asistencija za Heat koji je za tricu imao šut 14/29. Kod Sixersa Tyrese Maxey 34 koša, Tobias Harris 21 i po četiri skoka i asistencije, James Harden 20 koševa i devet asistencija, za tricu su igrači Philadelphije šutirali 8/30.