Phoenix i Cleveland iznednačili protiv Clippersa i New Yorka, Boston dominantan protiv Atlante

Apr 16, 2023; Phoenix, Arizona, USA; LA Clippers center Ivica Zubac (40) attempts to save a ball from going out of bounds during the first half of game one of the 2023 NBA playoffs between the Phoenix Suns and the LA Clippers at Footprint Center. Mandatory Credit: Joe Camporeale-USA TODAY Sports Photo: Joe Camporeale/REUTERS

Joe Camporeale/REUTERS

Kawhi Leonard je odigrao još jednu sjajnu utakmicu s 31 košem (11/20), osam skokova i sedam asistencija, Russel Westbrook je bio slično raspoložen s 28 koševa (9/16) i po pet skokova i asistencija međutim Phoenix je ipak pobijedio Clipperse i izjednačio na 1-1 jer su Devin Booker (38 koševa, šut 14/22, devet asistencija) i Kevin Durant (25 koševa, 10/19, šest skokova, pet asistencija) imali veću pomoć suigrača. Završilo je 123-109 nakon što su Clippersi u prvom poluvremenu bili u vodstvu, najvišem kod 46-39 ali Sunsi u svojoj dvorani nisu dozvolili i drugi „break“ – uz spomenutu dvojicu imali su Torreya Craiga s 17 koševa (6/9), Chrisa Paula s 16 koševa (8/14) i osam asistencija i Deandre Aytona s 14 koševa (7/10) i 13 skokova. Kod Clippersa Ivica Zubac je za 29 minuta u igri upisao osam koševa (2/7) i šest skokova.

Boston je i u drugoj utakmici bio dominantan protiv Atlante, doduše Hawksi su na početku poveli s 22-11, međutim to je bilo sve, već do kraja prve četvrtine Celticsi su poveli s 28-25, pred kraj drugog perioda imali su +15, sredinom trećeg +20 a završilo je 119-106. Jayson Tatum je zabio 29 koševa (12/22) uz deset skokova i šest asistencija, Derrick White 26 koševa (11/16) i sedam skokova, Jaylen Brown 18 koševa (7/14). Za Hawkse Dejounte Murray 29 (11/24) i po šest skokova i asistencija, Trae Young 24 koša (9/22) i šest asistencija.

Cleveland se oporavio od uvodnog poraza od New Yorka i u drugoj utakmici slavio s 107-90 i izjednačio seriju na 1-1. Cavaliersi nisu dali Knicksima niti malo šansi, već početkom treće četvrtine imali su 25 koševa prednosti. Briljirao je Darius Garland s 32 koša (8/17) i sedam asistencija, Carl Levert zabio je 24 (9/16), Donovan Mitchell ostao je na 17 koševa (6/11) uz 13 asistencija. Za New York Julius Randle, koji je pri kraju utakmice doživio prilično težak pad na leđa, 22 koša (8/20) i osam asistencija, Jalen Brunson 20 koševa (5/17) i šest asistencija.