Phoenix bolji od Golden Statea u velikom derbiju, Steph Curry odigrao najlošiju utakmica u karijeri

Phoenix Suns guard Devin Booker (1) defended by Golden State Warriors guard Stephen Curry (30) during the first half of an NBA basketball game, Tuesday, Nov. 30, 2021, in Phoenix. (AP Photo/Matt York)

AP Photo/Matt York

U ogledu dviju momčadi s najboljim omjerima u NBA Phoenix Suns su protiv Golden State Warriorsa došli do 17. uzastopne pobjede i izjednačili se s klubom iz Oaklanda na 18-3. Završilo je 104-96, bila je ovo prva utakmica sezone za Golden State u kojoj nisu zabili barem 100 koševa i prva utakmica u povijesti lige u kojoj su se sučelile momčad iz iste divizije s 85 ili posto više dobivenih utakmica nakon barem 20 odigranih.

Prvi dio utakmice je pripao Golden Stateu koji je u drugoj četvrtini imao najvećih +9, bilo je 46-35. Kad je, sredinom drugog perioda prvi strijelac Sunsa Devin Booker otišao na klupu zbog ozljede lijeve stražnje lože, činilo se da je Phoenix u ozbiljnim problemima. Dogodilo se suprotno, do poluvremena Sunsi su poveli 56-54, te 80-78 nakon trećeg perioda. Bookera je jako dobro zamijenio Cam Johnson, zabio je 14, a zanimljivo da su Warriorsi debelo nadskakali Sunse, 51-35. Rezultat je u egalu bio do 92-91 nakon čega je Crawder zabio dvicu pa tricu za 97-91 na 3:47 prije kraja.

Deandre Ayton 24 koša (11/19) i 11 skokova, Chris Paul 15 (7/13), 11 asistencija i 6 skokova, Jae Crowder 14 (5/11) i 6 skokova za Phoenix.

Stephen Curry je imao očajnu šutersku večer, za 12 koševa imao je 4/21 i 3/14 za tri koša. Jordan Poole najefikasniji kod Warriorsa s 28 koševa (9/15), Otto Porter 16 (6/11).