Perković u debiju na klupi Osijeka remizirao kod Dinama

05.03.2023.,Zagreb - Stadion Maksimir, 24. kolo Supersport HNL-a, Dinamo - Osijek.Robert Ljubicic Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Goran Stanzl / Pixsell

U posljednjoj utakmici 24. kola SuperSport HNL-a Dinama i Osijek su pred 5.187 gledatelja na Maksimiru odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (0:0). Gosti su poveli preko Miereza, a bod Plavima pogotkom iz slobodnog udarca donosi Petković.

Borimir Perković je tako kao trener Bijelo-plavih debitirao remijem protiv vodeće momčadi na ljestvici. Izabranici Ante Čačića su u velikom dijelu utakmice bili dominantni, ali to im nije bilo dovoljno da dođu do nove prvenstvene pobjede.

Nakon asistencije Petkovića u 10. minuti mrežu Osijeka je zatresao Špikić, no zbog zaleđa pogodak nije priznat.

Deset minuta kasnije Ristovski je s desne strane ubacio na prvu stativu, a Ademi je glavom poslao loptu pokraj suprotne stative.

Špikić je u 27. minuti pucao sa 17 metara, a od bloka Čeberka lopta odlazi iznad grede. Minutu kasnije isti igrač je nakon dodavanja Mišića s četiri metra glavom ponovno zatresao mrežu, ali gol zbog zaleđa ponovno nije priznat.

U 30. minuti Špikić je idealno uposlio Baturinu koji s četiri metra nije uspio dobro zahvatiti loptu i usmjeriti je u praznu mrežu, a u nastavku akcije opasnost otklanja Barišić.

Posljednji trenuci prvog dijela donijeli su dobru priliku za Špikića nakon prodora Ademija, no njegov udarac s desetak metara brani Malenica.

Iako je prvi dio dvoboja u potpunosti pripao Dinamu do gola prvi dolazi Osijek. Nakon kombinacije iz kornera u 55. minuti Škorić je ostavio loptu za Miereza, a on je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio suprotnu malu mrežicu.

05.03.2023.,Zagreb – Stadion Maksimir, 24. kolo Supersport HNL-a, Dinamo – Osijek. Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Dinamo do izjednačenja dolazi već u 62. minuti kada je iz slobodnog udarca s oko 25 metara Petković poslao loptu ispod živog zida te uz samu desnu stativu.

Ivanušec je u 64. minuti sa 17 metara gađao suprotnu malu mrežicu, a lopta je prošla pokraj stative. Dvije minute kasnije nakon odbijene lopte poslije kornera s 18 metara je dobar pokušaj uputio Baturina, a Malenica je paradom uspio upisati obranu. Minutu kasnije Mišić je odlično s desne strane ubacio za Perića, a on iz odlične pozicije sa četiri metra glavom šalje loptu iznad grede. Pritisak Dinama se nastavio i u 67. minuti kada je udarac Petkovića ispred gol linije u posljednji trenutak blokirao Žaper.

Ljubičić je u 69. minuti pao u petercu nakon prodora po lijevoj strani, a sudac Strukan je prvotno pokazao na bijelu točku. Igrač Dinama je potom sam priznao da kontakt s Barišićem nije postojao tako da od kaznenog udarca nije bilo ništa.

Ivanušec je bio opasan i u 76. minuti kada je s desetak metara iskosa poslao loptu iz između Barišića i Škorića, a ona je potom zatresla prečku.

Osijek se ukazao u 82. minuti kada je Lovrić gurnuo loptu u prostor za Mireza nakon čega je argentinski napadač s desetak metara iskosa poslao loptu pokraj Livakovića, no pogodak zbog zaleđa nije priznat.

Dinamo je nastavio pritisak i u posljednjoj fazi utakmice, no nisu uspjeli kreirati ozbiljniju šansu pred golom Malenice tako da su gosti sačuvali vrijedan bod.