Ogled Istre 1961 i Slaven Belupa završio bez zgoditaka

20.01.2023., stadion Aldo Drosina, Pula - Hrvatski Telekom Prva liga, 18. kolo, NK Istra 1961 - NK Slaven Belupo. Nikola Jambor, Frano Mlinar Photo: Srecko Niketic/PIXSELL

Srecko Niketic / Pixsell

U prvom susretu 18. kola SuperSport HNL-a Istra 1961 i Slaven Belupo se pred 557 gledatelja na stadionu Aldo Drosina u Puli odigrali bez golova. Siromašni duel nije ponudio puno prilika, a nešto bolju igru, naročito u drugom poluvremenu, su ponudili domaći, no to im nije bilo dovoljno da dođu do trijumfa.

Farmaceuti su tako sa šestim ovosezonskim remijem, koliko ih ima i Istra, zadržali šest bodova prednosti pred današnjim suparnikom koji ima i odigranu utakmicu manje.

Krstanović je u 5. minuti dobro proigrao Mudražiju nakon čega se odlično oslobodio svog čuvara, no u ključnom trenutku ispred njega je loptu odnio Caseres i to po mišljenju suca Čuline bez prekršaja. Nakon svega i pomoćni sudac je podigao zastavicu signalizirajući ranije zaleđe Krstanovića.

Prvi udarac na utakmici bilježimo u 24. minuti kada je Kadušić s lijeve strane ubacio za Boultama koji je proslijedio loptu za Ercega, a njegov pokušaj glavom s druge stative brani Čović.

U 44. minuti dalekometni udarac Marine odlazi iznad prečke za prvi pokušaj gostiju u siromašnom prvom dijelu dvoboja.

Sudačka nadoknada je ponudila udarac Kadušića koji iz obečavajuće situacije s desetak metara loše puca o šalje loptu daleko od okvira gola.

Dobro proigravanje Boultama u 52. minuti omogućilo je šansu za Ercegu, no on ometen Božićem sa sedam metara šalje loptu iznad grede.

Četiri minute kasnije s ruba šesnaesterca je dobro pucao Vuk, ali Čović dobrom reakcijom brani udarac koji je išao u njegov donji desni kut. U 59. minuti je iz nešto veće udaljenosti pucao i Mlinar koji nije bio dovoljno precizan.

Pritisak Istre se nastavio i u 67. minuti novim pokušajem Vuka s dvadesetak metara kojeg je golman Slavena sigurno obranio.

Nakon kombinacije iz brzog izvedenog kornera lopta je u 75. minuti došla do Galilee koji ju je spustio do Ercega, a on je iz okreta i iz peterca zatresao vanjski dio stative. Dvije minute kasnije Ercega je proigrao Vuk, a njegov udarac s desetak metara iskosa brani Čović.

Dobru situaciju u 80. minuti su kreirali i Farmaceuti kada je Mioč odlično uposlio Hoxhu koji je nesebično pokušao uposliti Crnca, no obrana Istre je otklonila opasnost.

U istoj minuti na suprotnoj strani travnjaka s dvadesetak metara je snažno pucao Mahmoud, a Čović je uz poteškoće uspio odbiti loptu iznad gola. Uslijedio je ubačaj iz kornera nakon kojeg glavom Erceg šalje loptu iznad prečke.

Erceg je u 86. minuti pucao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa, no iako je lopta zaobišla živi zid to nije bilo dovoljno da iznenadi Čovića. Bilo je to posljednje uzbuđenje na utakmici.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 15 sati u Gradskom vrtu sastaju Osijek i Rijeka dok od 17:30 na Maksimiru počinje sraz Dinama i Gorice.