Odbojkašice Mladosti ostale bez finala MEVZA lige

14.02.2023., Dom odbojke Bojan Stranic, Zagreb - MEVZA League Women 2022/2023, HAOK Mladost Zagreb - OK Calcit Kamnik. Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Goran Stanzl/PIXSELL

Odbojkašice zagrebačke Mladosti su u dramatičnom raspletu uzvratne utakmice polufinala MEVZA lige protiv mađarske Swietelski Bekescsabai ostale bez plasmana u finale izgubivši “zlatni set” sa 15:11 nakon što su Mađarice u osnovnom dijelu dvoboja bile bolje sa 3:2 (23:25, 20:25, 25:22, 25:17, 16:14).

Mladost je u prvom dvoboju odigranom u Zagrebu slavila sa 3:2, a nakon što su izabranice Miodraga Stojakovića osvojile prva dva seta u Bekescsabi činilo se da će se probiti u borbu za naslov. Međutim, uslijedio je preokret u kojem su Mađarice osvojile četiri seta zaredom i tako došle do finala.

Mladostašice su u završnici trećeg seta vodile 20:19, ali domaća ekipa osvojila je pet poena zaredom i iskoristila treću set-loptu za smanjenje zaostatka. Takva završnica osokolila je Mađarice, koje su lakoćom osvojile četvrti set i izjednačile na 2:2. Za Mladost se i dalje nije ništa promijenilo, jer je Zagrepčankama trebao jedan set od moguća dva seta za plasman u finale.

Od njega bile su udaljene samo jedan poen kada su serijom 5:0 preokrenule zaostatak od 9:13 u petom setu i došle do vodstva 14:13 te prve i jedine meč-lopte. No, domaća ekipa osvojila je tri poena zaredom i tako izborila “zlatni set” u kojem su Mađarice slavile sa 15:11.

“Bila je to sjajna utakmica, vjerojatno naša najbolja partija u ovoj sezoni. Nažalost, nije bilo dovoljno za finale iako ne bi bilo nezasluženo da smo mi na kraju pobijedili. Ovako još više žalimo za propuštenom prilikom u Zagrebu, gdje smo mogli pobijediti sa 3:1. Nemam ništa zamjeriti mojim djevojkama. Borile su se svojski, dosta smo i mijenjali, ali sreća je bila na njihovoj strani. Iako smo, zapravo, polufinalom ispunili naša očekivanja u MEVZA ligi ipak ostaje žal jer smo bili blizu nečeg mnogo većeg”, rekao je nakon susreta trener Mladosti Miodrag Miki Stojaković.

Josipa Marković sa 23, Aida Mehić sa 21 i Katarina Pavičić sa 18 poena bile su najučinkovitije kod Mladosti, a Marta Drpa bila je najubojitija domaća igračica sa 33 poena.

U finalu Mađarice će igrati protiv bolje ekipe iz sraza slovenskih klubova Calcit Kamnika i mariborskog Nova KBM Branika. Kamničanke su u prvom dvoboju u Mariboru slavile sa 3:0.