Nuggetsi s 4-0 pomeli Lakerse i prvi puta u povijesti ušli u finale, triple-double Nikole Jokića

May 22, 2023; Los Angeles, California, USA; Denver Nuggets center Nikola Jokic (15) celebrates winning the Western Conference MVP Trophy and beating the Los Angeles Lakers in game four of the Western Conference Finals for the 2023 NBA playoffs at Crypto.com Arena. Mandatory Credit: Kirby Lee-USA TODAY Sports Photo: Kirby Lee/REUTERS

Kirby Lee/REUTERS

Lakersi su na poluvremenu vodili s 15 koševa razlike, LeBron James je odigrao sjajnu utakmicu s 40 koševa (šut 15/25), deset skokova i devet asistencija međutim Denver Nuggetsi su opet pokazali da su najbolja momčad Zapadne konferencije i s 113-111 i ukupnih 4-0 prošli u veliko NBA finale gdje će igrati protiv Miamija, ili Bostona, ako se dogodi pravo čudo.

Utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini u kojoj je Denver sa 58-73 otišao na 94-87. Lakersi su ipak imali priliku na kraju odvesti utakmicu na svoju stranu međutim u zadnjih 73 sekunde ostali su bez koša. Jokić je na 51 sekundi prije kraja za, pokazat će se, konačnih 113-111 jer je na drugoj strani James propustio zabiti dva šuta za izjednačenje.

Nikola Jokić upisao je rekordni osmi triple-double u ovom doigravanju, imao je 30 koševa (11/24), 14 skokova i 13 asistencija, Jamal Murray je nastavio niz sjajnih utakmica s 25 koševa (10/18) i pet asistencija, Aaron Gordon je imao 22 koša (9/14), šest skokova i pet asistencija. Za Lakerse Anthony Davis je zabio 21 (6/15) uz 14 skokova, Austin Reaves 17 (6/11), Dennis Schroder 13 koševa (5/13) i pet asistencija.