Nova sjajna utakmica Antetokounmpa za prvu pobjedu Milwaukeeja u NBA finalu

Milwaukee Bucks forward Giannis Antetokounmpo, right, gives forward Khris Middleton high-five after beating the Atlanta Hawks in Game 3 of the NBA Eastern Conference basketball finals, Sunday, June 27, 2021, in Atlanta. (Curtis Compton/Atlanta Journal-Constitution via AP)

Milwaukee Bucks su pobijedili Phoenix Suns sa 120-100 u trećoj utakmici finala NBA doigravanja i tako smanjili vodstvo kluba iz Arizone na 2-1. Bucksi su na do pobjede došli na pogon opet sjajnog Giannisa Antetokounmpa, koji je odigrao slično odlično kao i u drugoj utakmici, međutim sada je konačno imao veliku pomoć suigrača.

Nakon prilično izjednačenje prve četvrtine koja je završila 28-25 za Phoenix, te vodstva 36-30 za Sunse, Milwaukee je krenuo: serijom 30-9 do poluvremena su poveli 60-45, a utakmica je odlučena serijom Bucksa 16-0 u zadnjem dijelu treće četvrtine, od 82-76 do 98-76.

Giannis Antetokounmpo 41 koš (14/23), 13 skokova i 6 asistencija, Jrue Holiday 21 koš (5/10 za tri) i 9 asistencija, Khris Middleton 18 koševa (6/14) te po 7 skokova i 6 asistencija, Brook Lopez (4/9) i Bobby Portis (4/11, 8 skokova) po 11 koševa.

Za razliku od druge utakmice kad su Sunsi zabili 20 tricu uz 50 posto preciznosti, sada su ostali samo na devet ubačaja iza luka, iz 31 pokušaja. Devin Booker je šutirao 3/14 za 10 koševa, Chris Paul je zabio 19 uz šut 8/14 i 9 asistencija, Jae Crowder 18 koševa (6/7), Deandre Ayton 18 koševa (8/11) i 9 skokova.

Sljedeća utakmica igra se u noći sa srijede na četvrtak.