Nova pobjeda naših odbojkašica. Praktički su osigurale Europsko prvenstvo

28.08.2022., dvorana Gradski vrt, Osijek - Kvalifikacijska utakmica za Europsko prvenstvo u odbojci, skupina A, 3. kolo, Hrvatska - Rumunjska. Bozana Butigan, Dijana Karatovic Photo: Dubravka Petric/PIXSELL

Dubravka Petric/PIXSELL

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija u susretu je 3. kola skupine A kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2023. godine ostvarila i treću pobjedu te tako praktički osigurala prolazak, u Osijeku je Hrvatska svladala Rumunjsku sa 3-1 (25-27, 25-21, 25-20, 25-17).

Nakon sporijeg ulaska u utakmicu i gubitka prvoga seta tijekom kojeha je Hrvatska gotovo čitavim tijekom bila u zaostatku, u preostala tri seta naše su odbojkašice bile u stalnoj prednosti te ih mirno rješavale u svoju korist.

Najučinkovitije u sastavu Hrvatske bile su Samanta Fabris sa 19 i Martina Šamadan sa 13 poena, dok je Georgiana Popa upisala 17 poena za Rumunjsku.

Na polovici kvalifikacija Hrvatska je prva s omjerom pobjeda i poraza 3-0, Rumunjska je druga sa 2-1, a slijede Izrael sa 1-2 i Farski Otoci sa 0-3.

Plasman na EP 2023. koji će se igrati u Italiji, Njemačkoj, Belgiji i Estoniji izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije iz skupine.

Hrvatska će sljedeći nastup imati za šest dana kada će gostovati kod Rumunjske u Piatri Neamt.