Njemački Kup: Branitelj naslova RB Leipzig u polufinalu, Gvardiol igrao cijeli susret

25.03.2023. Split, stadion Poljud  - Utakmica kvalifikacija za EURO 2024, Hrvatska – Wales. Photo: Miroslav Lelas/PIXSELL

Miroslav Lelas/PIXSELL

Branitelj naslova Njemačkog Kupa RB Leipzig plasirao se u polufinale svladavši na svom stadionu Borussiju Dortmund 2:0.

Prvi pogodak postigao je Timo Werner u 22. minuti na asistenciju Mohameda Simakana, a prolaz dalje potvrdio je Willi Orban u osmoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena kada je iskoristio izostanak vratara gostiju Gregora Kobela na svom golu. Kobel je otišao u domaći kazneni prostor na ubacivanje iz kuta, ali uslijedio je protunapad Leipziga kojega je povukao Emil Forsberg, koji je asistirao Orbanu za rješenje oko pobjednika.

Hrvatski reprezentativni stoper Joško Gvardiol odigrao je cijelu utakmicu za RB Leipzig.

Podsjetnik, plasman u polufinale ranije su osigurali Eintracht Frankfurt, Freiburg i Stuttgart.