Nevistić obranama sačuvao pobjedu Dinama protiv Varaždina

18.02.2024., stadion Maksimir, Zagreb - SuperSport HNL, 23. kolo, GNK Dinamo - NK Varazdin.  Photo: Josip Regovic/PIXSELL

Josip Regovic / Pixsell

Dinamo je na dramatičan način došao do 13. pobjede u aktualnoj prvenstvenoj sezoni. Modri su u posljednjoj utakmici 23. kola SuperSport HNL-a pred 7.288 gledatelja u Maksimiru slavili protiv Varaždina rezultatom 1:0 (1:0). Jedini strijelac na utakmici bio je Bruno Petković koji je realizirao kazneni udarac, no junak pobjede bio je vratar Ivan Nevistić obzirom da je u završnici utakmice obranio udarac s bijele točke koji je uputio debitant u redovima gostiju Marko Dabro, a potom je u posljednjem napadu paradom odbio udarac Jurice Poludragača.

Izabranici Sergeja Jakirovića su tako uz odigrani susret manje zadržali šest bodova zaostatak za vodećom Rijekom i četiri za drugoplasiranim Hajdukom. Momčad koju vodi Nikola Šafarić je pak sedmim porazom u sezoni ostala na osmo mjestu ljestvice. Dinamo će u 24. kolu u derbiju dočekati Rijeku dok će Varaždin na stadionu Varteksa biti domaćin Hajduku.

Dinamo je poveo u 18. minuti utakmice kada je siguran izvođač kaznenog udarca bio Bruno Petković koji je tako upisao deveti pogodak u sezoni. Prethodno je iz kornera ubacio Baturina, a nakon udarca glavom Ademija s prve stative lopta je u ruku pogodila Postonjskog poslije čega je sudac Terzić pokazao na bijelu točku.

Modri su zaprijetili u 23. minuti kada je Ristovski s lijeve strane ubacio na prvu stativu, a Petković je iz peterca pucao pored gola.

Varaždin se probudio u 36. minuti kada je opasno zaprijetio u dva navrata. Prvo je s dvadesetak metara pucao Boršić, a lopta od bloka Bernauera odlazi malo iznad grede. Uslijedio je ubačaj iz kuta Mitrovskog i pokušaj Belcara s prve stative koji odlazi malo pokraj suprotne vratnice.

18.02.2024., stadion Maksimir, Zagreb – SuperSport HNL, 23. kolo, GNK Dinamo – NK Varazdin. Bruno Petkovic, Oliver Zelenika Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Na početku drugog poluvremena bilježimo šansu Dinama. Ristovski je u 49. minuti ubacio s lijeve strane, a sa sedam metara je šutirao Petković poslavši loptu malo pored stative.

U 54. minuti Boršić je u kaznenom prostoru došao do lopte prije Pierrea nakon čega dolazi do njihova sudara, a sudac Terzić nije smatrao da se radi o prekršaju. Pet minuta kasnije sa 17 metara je prizemni udarac uputio Baturina za sigurnu obranu Zelenike.

Raspoloženi Ristovski je atraktivno pucao u 73. minuti s dvadesetak metara, a Zelenika je paradom odbio loptu koja je išla u njegov desni kut.

Veliku šansu da dođe do gola Varaždin je propustio u 81. minuti kada je Nevistić obranio udarac Dabre s bijele točke. Prethodno je nakon VAR intervencije sudac Terzić dosudio kazneni udarac jer je Bernauera u šesnaestercu lopta pogodila u ruku. Klupa Dinama ja pak tražila indirekt smatrajući da je Poldrugač visoko igrao nogom pa je na koncu pomoćni trener Perković zaradio isključenje.

Nakon ubačaja iz kornera u 92. minuti sa sedam metara je pucao Petković, no nije bio dovoljno precizan.

Šansu da dođe do boda Varaždin je imao i u 95. minuti kada je nakon asistencije Boršića sa sedam metara pucao usamljeni Poldrugač, a Nevsitić je paradom još jednom spasio svoja vrata.