NEVIĐENA DRAMA Hrvatska U17 reprezentacija na nevjerojatan način se plasirala na EURO

22.04.2023., Colovray sports center, Nyon, Svicarska - Trening nogometasa HNK Hajduka. Trener Hajduka Marijan Budimir. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatska U17 reprezentacija uvjerljivo je slavila protiv Irske 5:0 u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Izabranici Marijana Budimira tako su došli do plasmana na Euro, a njega su izborili doslovno u posljednjim sekundama susreta.

TEŠKO GOSTOVANJE Evo gdje možete gledati mlade Vatrene u ključnoj utakmici kvalifikacija za EURO

Našim mladim reprezentativcima je trebala pobjeda protiv Irske, te pobjeda Portugala protiv Njemačke. Osim toga, mini Vatreni su trebali nadoknaditi i zaostatak od pet golova razlike u odnosu na Njemačku (imali su -3, a Nijemci +2 poslije dva kola), a a u tome su i uspjeli na nevjerojatan način.

Na poluvremenu je sve izgledalo sjajno za Hrvatsku. Imali smo 2:0 golovima Mislava Ćutuka i Marka Zebića, a i Porutgal je na poluvremenu vodio protiv Njemačke. No, u drugom poluvremenu je uslijedila neviđena drama.

U 49. minuti Njemačka je izjednačila na 1:1 preko Denisa Hussera, a na nove golove na obje utakmice se čekalo gotovo pola sata. Tada je krenula ludnica. Hrvatska preko Patrika Marića i Portugal preko Joaa Trovisca su postigli nove golove u razmaku od minute u stvarnom vremenu, a nedugo nakon toga Quenda je svojim drugim golom za Portugal povećao prednost na 3:1.

Video pogledajte OVDJE.

U tom trenutku su Njemačka i Hrvatska imali jednak broj bodova (4) te jednaku gol razliku (6:6). Dvije minute kasnije Ćutuk je ponovno precizan s bijele točke za 4:0 vodstvo Hrvatske koja je u tom trenutku imala drugo mjesto. No, u 90. minuti Njemačka smanjuje na 3:2 preko Hussera, ali je u 96. Ljubo Puljić zabio za 5:0 protiv Irske te je Hrvatska završila na drugom mjestu zbog bolje gol razlike.

Na Europsko prvenstvo idu prvoplasirane momčadi iz osam skupina te još sedam najboljih drugoplasiranih, a već sada je jasno kako će Hrvatska biti među sedam najboljih drugoplasiranih budući da drugoplasirana Belgija u svojoj skupini ima 4 boda uz slabiju gol razliku.