NBA Utakmica sezone Luke Šamanića protiv Houstona, Bogdanović učinkovit u pobjedi nad Bostonom

Houston Rockets forward Dillon Brooks, right, guards Utah Jazz forward Luka Samanic (19) during the second half of an NBA basketball game Thursday, April 11, 2024, in Salt Lake City. (AP Photo/Rick Bowmer)

AP Photo/Rick Bowmer

Luka Šamanić je drugu utakmicu za redom postavio svoj sezonski rekord po broju ubačenih koševa i tako na odličan način iskoristio minutažu koju je dobio zahvaljujući izostancima igrača koji inače čine prvu petorku. Jazz je najviše zahvaljujući svom najboljem strijelcu Šamaniću prekinuo niz od 13 poraza i s 124-121 pobijedio Houston, momčad koja je do nedavno bila u igri za play-in turnir o onda ušla u niz od šest poraza u sedam utakmica. Šamanić je opet počeo u prvoj petorci i za 33 i pol minute upisao 22 koša (6/10 za dva, 1/7 za tri, 7/9 bacanja) uz šest skokova i po dvije asistencije i izgubljene lopte. Doduše, Šamanić je umalo doveo Jazz na kraju utakmice u probleme jer je devet sekundi prije isteka vremena izgubio loptu, međutim Fred VanVleet je promašio tricu za izjednačenje i odlazak u produžetak. Za Houston VanVleet je zabio 42 koša (9/13 za tri) uz po sedam skokova i asistencija.

New York je u gostima s 118-109 pobijedio Boston, s 62-18 najbolju momčad lige i time si produžio nadu u hvatanje drugog mjesta na istoku. Knicksi su treći s 48-32, Bucksi im s 49-31 bježe za jednu utakmicu, do kraja imaju za odigrati još dvije. Jalen Brunson je s 39 koševa (15/23) za samo 30 minuta u igri dominirao a Bojan Bogdanović je više nego dobro iskoristio svoje vrijeme na parketu, zabio je 14 (4/4 za dva, 2/6 za tri), uzeo tri skoka i jednom asistirao, sve to za 25 minuta. Za Boston Jayson Tatum je zabio 18 (1/7 za tri), Jaylen Brown 15 (1/5 za tri).