NBA: Šarić odličan u još jednoj pobjedi Phoenixa

NBA: Phoenix Suns at Philadelphia 76ers Aug 11, 2020; Lake Buena Vista, Florida, USA;   Phoenix Suns forward Dario Saric (20) drives past Philadelphia 76ers forward Mike Scott (1) during the first half of an NBA basketball game Tuesday, Aug. 11, 2020, in Lake Buena Vista, Fla.  Mandatory Credit: Ashley Landis/Pool Photo-USA TODAY Sports Ashley Landis

ASHLEY LANDIS/REUTERS/PIXSELL

Phoenix Suns Darija Šarića ostali su jedina neporažena momčad NBA u nastavku sezone koja se igra u Orlandu nakon što su sinoć sa 130-117 pobijedili Philadelphia 76erse, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić je bio odličan sa 18 koševa.

Šarić je na terenu proveo 24 minute i opet mu je za dlaku izmaknuo double-double jer uz 18 koševa (šut iz igre 7/9, trice 2//2) ugrabio devet skokova te dodao tome još i četiri asistencije. Devin Booker je bio najbolji pojedinac Phoenixa, ubacio je 35 koševa uz devet skokova i sedam asiatencija

Phoenix, koji je dobio svih sedam utakmica u kompleksu u Orlandu, sada je izjednačen na devetom mjestu s Portland Trail Blazersima i još je uvijek u igri za završnicu u Zapadnoj konferenciji. Nedostaje mu još samo jedna pobjeda, a u četvrtak igra protiv Dallas Mavericksa.

Portland Trail Blazersi su sinoć sa 134-131 nadigrali Dallas Maverickse, a njihov Damian Lillard je zabio nevjerojatnih 61 koš, izjednačivši rekord karijere.

Carmelo Anthnony je ubacio 26 koševa, a hrvatski košarkaš Mario Hezonja je odigrao 22 minute za Portland i u tom je vremenu upisao tri koša (šut iz igre1/5, trice 0/3) uz pet skokova, četiri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Kod Dallasa najbolji je sa 36 koševa bio Krstaps Porzingis dok je Luka Dončić ubacio 25.

San Antonio Spurs su sa 123-105 bili bolji od Houston Rocketsa, a Luka Šamanić je u ovoj pobjedi dobio priliku da zaigra i na terenu je proveo pet minuta, no bez pogodaka (šut iz gre 0/2). Ipak upisao je dva skoka i jedan blok.

Keldon Johnson je bio najbolji strijelac Spursa sa 24 koša i 11 skokova, a DeMar DeRozan je dodao 23 koša. Zahvaljujući ovoj pobjedi Spurs su također ostali u igri za doigravanje u Zapadnoj konferenciji. Houston je već ranije osigurao doigravanje.

Milwaukee Bucks su sa 126-113 bili bolji od Washington Wizardsa 113, iako je Giannis  Antetokounmpo isključen u drugoj četvrtini zbog napada na Wizardsovog

Boston Celtics su sa 122-107 svladali Memphis Grizzliese, a predvodio ih je Jayson Tatum sa 29 poena, dok je kod poražene momčadi najbolji bio Ja Morant koji je utakmicu završio sa 26 koševa.

Sacramento Kings su sa 112-106 nadigrali New Orleans Pelicanse, a Brooklyn Nets su sa 108-96 bili bolji od Orlando Magica.

Orlando Magic - Brooklyn Nets               96-108
San Antonio Spurs - Houston Rockets        123-105
(Luka Šamanić je odigrao pet minuta za San Antonio, bez pogodaka ali je upisao dva skoka i jedan blok)
Philadelphia 76ers - Phoenix Suns          117-130
(Dario Šarić je odgrao 24 minute za Phoenix, zabio je 18 koševa i upisao devet skokova i četiri asistencije)
Memphis Grizzlies - Boston Celtics         107-122
Dallas Mavericks - Portland Trail Blazers  131-134
(Mario Hezonja je odigrao 22 minute za Portland, zabio je tri koša i upisao pet skokova, četiri asistencije te jednu ukradenu loptu)
Sacramento Kings - New Orleans Pelicans    112-106
Washington Wizards - Milwaukee Bucks       113-126