NBA LIGA Wembanyama poništio Brunsonov 61 koš, Zubac odličan u pobjedi nad Orlandom

San Antonio Spurs center Victor Wembanyama (1) and New York Knicks forward Bojan Bogdanovic (44) scramble for a loose ball during the first half of an NBA basketball game in San Antonio, Friday, March 29, 2024. (AP Photo/Eric Gay)

AP Photo/Eric Gay

Kawhi Leonard još je jednom bio čovjek odluke za LA Clipperse koji su s 100-97 u gostima pobijedili Orlando i nastavili borbu za četvrto mjesto na zapadu, sada s 46-27 imaju pobjedu više od New Orleansa i dvije od Dallasa. Leonard je zabio 29 koševa (12/21), od toga četiri u sekvenci od 94-95 do 98-97, uz 11 skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte. Ivica Zubac bio je odličan s 14 koševa (7/10), devet skokova i dvije asistencije, na strani Orlanda najbolji je bio Paolo Banchero s 23 koša (8/18) i osam skokova ali i velikih sedam izgubljenih lopti.

Jalen Brunson je za 43 minute u igri zabio 61 koš (20/34 za dva, 5/13 za tri) međutim to nije pomoglo New Yorku da dođe do pobjede, San Antonio je na krilima sjajnog Victora Wembanyame nakon produžetka pobijedio s 130-126. Wembanyama je imao 40 koševa (9/13 za dva, 4/9 za tri), 20 skokova, sedam asistencija, usput zabio dva bacanja koja su Spurse odvela u produžetak . U dodatnih pet minuta rezultat je bio 9-5 za San Antonio, dovoljno za njihovu 18. pobjedu sezone, uz 56 poraza najlošija su momčad zapada. Bojan Bogdanović nije briljirao, za 15  minuta u igri upisao je četiri koša (2/4 za dva, 0/3 za tri) i po dva skoka i izgubljene lopte.