NBA: Bogdanović sjajan u porazu Utaha, Clippersi i Atlanta nadomak finala

epa09278543 Utah Jazz forward Bojan Bogdanovic celebrates his three point shot during the first half of game five of the 2021 NBA Western Conference Semifinals basketball playoff series between the Los Angeles Clippers and the Utah Jazz at the Vivint Arena in Salt Lake City, Utah, USA, 16 June 2021.  EPA/George Frey SHUTTERSTOCK OUT

EPA/George Frey

LA Clippersi su u petoj utakmici doigravanja Zapadne konferencije sa 119-111 pobijedili Utah Jazz kojem nije pomogao ni Bogdan Bogdanović sa 32 koša, a Atlanta Hawks su na Istoku svladali Philadelphia 76erse i došli nadomak plasmana u konferencijsko finale.

Clipperse je predvodio Paul George sa 37 koševa i 16 skokova, Marcus Morris Sr. je dodao 25 koševa, a Reggie Jackson 22. Clippersi sada u seriji na četiri pobjede vode 3-2, a šesta se utakmica igra u petak u Los Angelesu.

Bojan Bogdanović je zabio devet trica u ukupnom učinku od 32 koša u 38:26 minuta na terenu (šut iz igre 10/20, trice 9/17) pridodavši tome tri skoka.  Donovan Mitchell, koji ima problema s gležnjem, ubacio je 21 koš uz pet asistencija i isto toliko skokova.

Jazz je na poluvremenu vodio 65-60, a Bogdanović je u prvoj četvrtini zabio šest od svojih devet trica. Treća je četvrtina donijela preokret i Clippersi su nadigrali Jazz sa 17-5 za vodstvo od deset koševa. U tom je dijelu utakmice Utah promašio svih deset pokušaja za tricu, a Los Angeles ga je nadigrao 32-18 za vodstvo od 92-83 na početku zadnje četvrtine.

Ivica Zubac je odigrao 8:21 minutu za Clipperse u pobjedi svoje momčaid pridonio je sa samo dva koša, jednim skokom i jednim blokom.

Atlanta Hawks su svladali Philadelphia 76erse 109-106 iako su gubili čak 26 koševa na utakmici, a Trae Young je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi kojoj sada nedostaje samo jedna pobjeda za plasman u konferencijsko finale.

Young je utakmicu završio sa 39 koševa. John Collins je dodao 19 koševa i 11 skokova za Hawkse, a Danilo Gallinari 16 koševa.

Šesta utakmica se igra u petak u Atlanti.

Hawks su zaostajali 18 koševa na početku zadnje četvrtine u kojoj su nadigrali Sixerse 40-19. Atlanta je prvi put došla u vodstvo kada je Young zabio tri slobodna bacanja 1:26 minuta do kraja za prednost 105-104.

Kod Philadelphie najbolji je bio Joel Embiid sa 37 koševa i 13 skokova, pet asistencija i četiri bloka, ali je promašio dva slobodna bacanja 10.2 sekundi prije kraja kada su Sixersi gubili 107-104.

Seth Curry je ubacio 36 koševa za Philadelphiju, od čega  sedam trica.