Navijači Racinga ribom u glavu pogodili igrača Independientea Leandra Fernandeza

screenshot

Sedmoplasirana momčad argentinske Lige Profesional Racing pobijedila je 22-plasirani Independiente s 1-0 a utakmicu je obilježio bizaran incident u kojem je meta bio gostujući centarfor Leandro Fernandez.

Igrala se četvrta minuta drugog poluvremena kad je pri rezultatu 1-0 Fernandez s tribine u glavu pogođen – ribom. Nije greška niti šala, riba ga je pogodila, nakon čega je u teren ušla medicinska pomoć koja je napadača gostiju osposobila za nastavak utakmice.

Inače, Avellaneda derby odnosno utakmice Racinga i Independientea se smatra drugim najvećim rivalitetom u Argentini, odmah iza Superclasica koji igraju Boca Juniors i River Plate Avellaneda derby ima dugu povijest raznih incidenata, kako između igrača na terenu, tako i navijača na tribinama i oko stadiona.