Napoli slavio protiv Juventusa, prva prilika za teoretsku potvrdu naslov već za vikend

epa10588251 Juventus's Juan Cuadrado (L) and Napoli's Alvaro Ndombele (R) in action during the Italian Serie A soccer match between Juventus FC vs SSC Napoli in Turin, Italy, 23 April 2023.  EPA/Alessandro Di Marco

EPA/Alessandro Di Marco

U derbiju 31. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je kao gost u Torinu svladao Juventus sa 1-0 (0-0) pa će tako prvu priliku za teoretsku potvrdu naslova prvaka imati već sljedećeg vikenda.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Raspadori u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je volejom poslao loptu kroz noge Szczesnyja.

Osim što je primio gol u samoj zavcršnici, ovaj poraz Juventusu je pao još teže jer su mu neposredno prije poništena dva pogotka. U 82. minuti je gol Di Marije poništen zbog prekršaja Milika na Lobotki u začetku akcije, dok je gol Vlahovića iz 89. minute poništen jer je asistentu Chiesi prije ubacivanja lopta pobjegla u gol-aut.

Vodeći Napoli sada ima 78 bodova, 17 više od drugog Napolija, a 19 više od trećeg Juventusa te bi mogao osigurati svoj treći “scudetto” u povijesti, a prvi nakon 1990. godine, već sljedećeg vikenda u slučaju domaće pobjede protiv Salernitane i u slučaju da Lazio ne pobijedi Inter u Milanu.

REZULTATI 31. KOLA,
Petak:
Verona – Bologna 2-1 (Verdi 45+6-11m, 62 / Dominguez 90+4)
Subota:
Salernitana – Sassuolo 3-0 (Pirola 9, Dia 20, Coulibaly 65)
Lazio – Torino 0-1 (Ilić 43)
Sampdoria – Spezia 1-1 (Amione 23 / Verde 59)
Nedjelja:
Empoli – Inter 0-3 (Lukaku 48, 76, Lautaro 88)
Udinese – Cremonese 3-0 (Samardžić 2, Perez 27, Success 36)
Monza – Fiorentina 3-2 (Biraghi 26-ag, Mota 43, Pessina 59-11m / Kouame 8, Saponara 13)
Milan – Lecce 2-0 (Rafael Leao 40, 75)
Juventus – Napoli 0-1 (Raspadori 90+3)