NAPOKON ALMERIA Ole, ole Pepe Mel! ‘Španjolski Rudeš’ slavio nakon 32 kola i 302 dana

EPA/Carlos Barba

U povijesti La Lige nikad nitko nije toliko čekao na pobjedu, prije tri dana promijenili su šefa struke i napokon pobijedili. U Las Palmasu. Zabio: Leo Baptistao

Trebale su im 32 utakmice, 29 u ovoj i tri u prošloj sezoni. Dakle u aktualnoj 2023/24 ama baš nikoga nisu pobijedili od prvog kola (?!). Do danas. Danas i Almeria ima pobjedu.

A junak je 60-godišnji gospodin Pepe Mel kojeg su prije tri dana doveli na mjesto šefa struke. I Pepe, odmah ‘u sridu’. I to u gostima. Pao je Las Palmas, a ‘povijesni’ gol je u 14. minuti na gostovanju zabio Brazilac Leo Baptistao.

Nitko ne može baš punih 30 kola spriječiti Almeriju da nekoga pobijedi! Pa s klupskih stranica ponosno viču: ‘Ole, ole, Pepe Mel.

Villareal je kod kuće pobijedio Valenciju 1:0 golom Jorgea Cuenca, a Celta na gostujućem terenu svladala Sevillu 2:1 i pobjegla iz opasne zone.

Sevilla je povela golom Youssefa En Nesyrija u 18. minuti, a Carles Perez i Norvežanin Juregen Larssen okrenuli su priču. Ali priča dana je ipak – Almeria!

U nedjelju navečer od 21 sat na Metropolitanu se igra veliki derbi Atletico Madrid – Barcelona.

Domaći osokoljeni dramatičnim plasmanom u četvrtfinale Lige prvaka preko Intera nakon 11-eraca, a Katalonci s neugaslom nadom da će danas – preskočiti Gironu i nastaviti vjerovati u to da ipak mogu zakuhati borbu za naslov s Realom.