Nadal u trećem kolu Wimbledona, ispali Shapovalov i Schwartzman

epa10043851 Rafael Nadal of Spain in action in the men's second round match against Ricardas Berankis of Lithuania at the Wimbledon Championships, in Wimbledon, Britain, 30 June 2022.  EPA/NEIL HALL   EDITORIAL USE ONLY

EPA/NEIL HALL

Rafael Nadal je izgubio set od Ričardasa Berankisa (ATP – 106.), ali je po 11. put u karijeri došao do trećeg kola u Wimbledonu svladavši Litavca sa 6-4, 6-4, 4-6, 6-3.

Bila je to Nadalova 55. pobjeda u All England Clubu, a od ulaska u drugi tjedan jedinog Grand Slam turnira na travnatoj podlozi dijeli ga pobjeda nad Talijanom Lorenzom Sonegom.

Ovogodišnje drugo kolo je bila posljednja stanica za prošlogodišnjeg polufinalistu, Kanađanina Denisa Shapovalova (ATP – 16.) kojega je sa 6-2, 4-6, 6-1, 7-6 (6) nadigrao Amerikanac Brandon Nakashima (ATP – 56.). Američki tenisač je plasmanom u treće kolo izjednačio svoj najbolji Grand Slam rezultat do kojeg je stigao na ovogodišnjem Roland Garrosu.

Bez trećeg kola ostao je i Argentinac Diego Schwartzman (ATP – 15.), iako je od 4-4 u drugom setu nanizao čak 11 gemova, poveo sa 2-1 u setovima i 3-0 u četvrtom protiv Britanca Liama Broadyja (ATP – 132.). No, 28-godišnji Broady je preokretom došao do najveće pobjede u karijeri. Četvrti set je osvojio u “tie-breaku”, a u petom je Schwartzmanu prepustio samo još jedan gem i prvi put u karijeri došao do trećeg kola na Grand Slam turnirima.