Na natjecanju Svjetskog kupa u Bakuu hrvatski strijelci Zeljković i Maričić 20. u disciplini zračna puška

13.10.2020., Zagreb - Streljacki klub Mladost. Margita Franciskovic"nPhoto: Marko Lukunic/PIXSELL

Hrvatski strijelci Marta Zeljković i Miran Maričić zauzeli su 20. mjesto u kvalifikacijama u disciplini zračna puška 10 metara mješovitih parova na natjecanju Svjetskog kupa u Bakuu, dok su Tatjana Banjac i Petar Gorša zauzeli 55. poziciju.

Zeljković i Maričić su ostvarili rezultat od 626.9 pogodaka te im je plasman u borbu za odličja u koju su išla sammo četiri najbolja para izmakao za 3.1 krug, dok su Banjac i Gorša ostvarili rezultat od 621.4 pogodaka.

U finalu su se ogledale dvije kineske postave, a zlato su osvojili Yuting Huang i Lihao Zheng ispred Zhilin Wang i Haoran Yang. Bronca je pripala Česima Antei Brabcovoj i Františeku Smetani.