NA HRVATSKI POGON RB Salzburg uvjerljiv protiv Klagenfurta: Sučić zabio u petoj minuti, Šimić asistirao

SALZBURG, AUSTRIA - APRIL 21: Luka Sucic of Salzburg celebrates after scoring a goal during the Admiral Bundesliga match between FC Red Bull Salzburg and SK Austria Klagenfurt at Red Bull Arena on April 21, 2024 in Salzburg, Austria. 240421_SEPA_26_007 - 20240421_PD7477,Image: 866739204, License: Rights-managed, Restrictions: AUSTRIA OUT, GERMANY OUT, SWITZERLAND OUT, UK OUT
SOUTH TYROL OUT, Model Release: no, Credit line: Hans Peter Lottermoser / AFP / Profimedia

Hans Peter Lottermoser / AFP / Profimedia

Nogometaši Red Bull Salzburga svladali su pred svojim navijačima Austriju Klagenfurt 4-2 u susretu petog kola Lige za prvaka austrijske Bundeslige.

Dvoboj je počeo pogotkom domaćeg sastava u petoj minuti. Strijelac je bio hrvatski reprezentativac Luka Sučić, dok mu je asistirao mladi hrvatski reprezentativac Roko Šimić.

Gosti su izjednačili u 31. minuti kada je s bijele točke precizan bio Irving. Potom su uslijedila tri domaća gola, strijelci su bili Gloukh u 34. te dva puta Konate, u 35. i 44. minuti. Sve je zaključeno golom Besuschkowa u 52. minuti za konačnih 4-2 RB Salzburga.

Bio je to Sučićev premijerni ligaški gol ove sezone, ali ukupno treći. Po jedan je dao u domaćem Kupu te Ligi prvaka. Na vrhu ljestvice su izjednačeni Red Bull Salzburg i Sturm te imaju po 35 bodova.