Mučne scene na utakmici Waalwijka i Ajaxa. Vratara oživljavali na terenu, susret prekinut

epa10893037 Players and personnel surround RKC Waalwijk goalkeeper Etienne Vaessen after his injury during the Dutch Eredivisie match between RKC Waalwijk and Ajax Amsterdam, in Waalwijk, the Netherlands, 30 September 2023.  EPA/OLAF KRAAK

EPA/OLAF KRAAK

Utakmica sedmog kola nizozemske Eredivisie između Waalwijka i Ajaxa prekinuta je u samoj završnici nakon što je tešku ozljedu pretrpio domaći vratar.

Ogled je prekinut u 87. minuti, u trenutku kada je Ajax vodio 3-2, a domaći vratar Etienne Vaessen se nakon žestokog sudara sa suparničkim igračem srušio na travnjak. Brzo je stigla liječnička pomoć koja je pomagala Vaessenu iza zavjesa.

Nizozemski list De Telegraaf objavio je da su 28-godišnjega golmana oživljavali na terenu te da su igrači obje momčadi plakali te bili u potpunom šoku. Nakon gotovo deset minuta Vaessen je na nosilima prebačen u svlačionicu, a onda i u bolnicu. Nakon podužeg prekida sudac se konzultirao s igračima obje momčadi i pitao ih jesu li u stanju nastaviti s utakmicom. Kad je shvatio da nisu, prekinuo je susret. Termin nastavka naknadno će biti određen.

“Liječnici su ga odmah počeli oživljavati na terenu i u početku nije reagirao. No, dobra vijest je da je već na travnjaku došao k svijesti, a liječnici su ga stabilizirali u svlačionici prije nego što su ga prevezli u bolnicu. Nije imao pojma gdje je kao ni što se događa oko njega, ali je onda polako shvatio što se događa”, rekao je direktor Waalwijka Frank van Mosselveld.

Dodao je da su igrači bili u strašnom šoku jer je Etienne bio u nesvijesti dosta dugo. “Neki su od šoka povraćali na terenu i u svlačionici i nije bilo nikakve šanse da se utakmica dalje igra. Etienne je na svim mogućim pretraga u bolnici i možemo se samo nadati da neće imati neke posljedice”, zaključio je.

Nakon što je potvrđeno da je utakmica prekinuta, igrači RKC-a vratili su se na teren i zapljeskali svojim navijačima.