Mulaomerović: Više smo se potrošili nego je bilo planirano

Zagreb,17.2.2023.- Odigrana je polufinalna utakmica Kupa Krešimira Čosića između Cedevite junior i Dinamo Zagreb.Na slici trener Cedevite junior Damir Mulaomerović.foto HINA/ Tomislav Pavlek/ tp

HINA/ Tomislav Pavlek

Trener košarkaša Cedevite Junior Damir Mulaomerović nakon 89-75 pobjede protiv Dinamo-Zagreba u polufinalu Kupa “Krešimir Ćosić” kojom je njegova momčad drugu godinu zaredom izborila plasman u finale kazao je kako su se njegovi igrači “potrošili” više od očekivanog s obzirom da je finale već u subotu.

“Zanimljiva utakmica, onakva kakve i jesu kup utakmice. Više smo se potrošili nego je bilo planirano, u drugom su nas poluvremenu vodili pet razlike. Međutim, kad smo se konsolidirali i odigrali obranu kako to i inače činimo, došli smo u stabilnu situaciju i pobijedili, što je na kraju i najvažnije. Ušli smo drugu godinu zaredom u finale, još jednom čestitke igračima i mislim da smo zasluženo tu gdje jesmo. Simon i Marčinković su odlični mentori mlađima u smislu pristupa i svega što daju na terenu, Mustapiću je ovo bila jedna od boljih utakmica sezone, Batinić je odigrao dobru utakmicu u svim segmentima igre. Ciani ima 19 godina, a odigrao odlično drugo poluvrijeme, svatko je odigrao svoj dio. Dinamo ima kvalitetu, mislim da su pokazali da su zasluženo ovdje i nitko ih ne smije podcijeniti, pogotovo kad imaju šuterski dan”, rekao je Mulaomerović.

Mladi Renato Serdarušić nije bio član prošlogodišnje momčadi koja je igrala finale Kupa u Rijeci i izgubila od Cibone sa 65-67.

“Meni je ovo bilo prvo polufinale Kupa, osjećaj je nevjerojatan. Želio bih da se sutra napuni dvorana, da nas navijači podrže jer mislim da će biti dobro finale bez obzira protiv koga ćemo igrati, Cibone ili Šibenke”, izjavio je Serdarušić.

Trener Dinamo-Zagreba Mario Štirjan ključ poraza je pronašao u lošoj obrani svog sastava u prvom poluvremenu.

“U prvom poluvremenu smo dopustili previše poena, imali smo problem s obranom ‘pick ‘n rolla’, Simon je uspio uključiti ostale suigrače, dobro ih razigrati i dati im samopouzdanja. U trećoj četvrtini smo promijenili obranu i našli rješenja za taj ‘pick’ što je rezultiralo našom najboljom obrambenom četvrtinom. Ulovili smo i šuterski ritam i preokrenuli rezultat, no tu smo se dosta potrošili što se i vidjelo u posljednjoj četvrtini kada nismo dobro reagirali na zonsku obranu. Oni su rutinski kontrolirali stečenu prednost. Mi smo jako ponosni na rezultat koji smo napravili jer smo prvu sezonu u najelitnijem hrvatskom košarkaškom rangu, odigrali smo jako dobar Kup i vjerujem kako ovo nije posljednji put i da nećemo dugo čekati da ponovno budemo među četvero najboljih na Kupu”, prokomentirao je Štirjan.

Igrač Dinamo-Zagreba Ivan Vučić bio je vrlo samokritičan:

“Čestitam Cedeviti Junior i želim im sreću u finalu. Nismo zaslužili danas, nismo pokazali želju o kojoj smo pričali posljednjih dana i nismo dali svoj maksimum. Smatram da smo mogli dati više i biti konkurentniji, ali nažalost trenutno nismo ta ekipa”.

Cedevita Junior će u subotnjem finalu od 20.15 sati igrati protiv pobjednika susreta Cibona – Šibenka.