Miami preživio ozljedu Jimmyja Butlera i uzeo pobjedu za 2-1 protiv Bostona

epa09954267 Miami Heat center Bam Adebayo (L) defends Boston Celtics forward Jalen Brown (R) during the second half of Game 1 of the NBA Eastern Conference Finals series between the Miami Heat and the Boston Celtics at FTX Arena in Miami, Florida, USA, 17 May 2022.  EPA/RHONA WISE  SHUTTERSTOCK OUT

EPA/RHONA WISE

Miami je u gostima s 109-103 pobijedio Boston i poveo 2-1 u seriji finala Istočne NBA konferencije. Momčad s Floride je na dvije minute prije kraja prvog poluvremena imala velikih 62-37 ali nakon što im se ozlijedio Jimmy Butler koji nije izašao iz svlačionice na treću četvrtinu Boston je malo po malo smanjivao razliku i stigao na minus 1, 93-92 na 2:40 prije kraja. Međutim, Miami je imao Maxa Strussa (16 koševa, 4/7 za tri) koji je odmah zabio tricu za +4 a nakon što je Bostonu iscurilo vrijeme za napad sjajni Bam Adebayo (31 koš, 15/22, 10 skokova, šest asistencija) je zabio za 98-92. Na drugoj strani neprepoznatljivi Jayson Tatum (10 koševa, šut 3/14, šest izgubljenih lopti) je izgubio loptu a P.J. Tucker je stavio oba bacanja za 100-92 na minutu prije kraja.

Kroz utakmicu su se i Tatum i Smart borili s ozljedama, obojica su za vrijeme igre po jednom otišli u svlačionicu i vraćali se, uz oduševljenje navijača, u igru.

Heat je imao velikih 19 ukradenih lopti naspram 23 izgubljene lopte Celticsa za koje je Jaylen Brown zabio 40 (14/20) i uzeo devet skokova, Al Horford 20 koševa i 14 skokova, Marcus Smart 16 koševa i sedam asistencija. Miami je „preživio“ bez Jimmyja Butlera koji je za sada upitan za četvrtu utakmicu međutim detalji njegove ozljede lijevog koljena još nisu poznati.

Za Miami P.J. Tucker 17 koševa (3/6 za tri koša), Kyle Lowry 11 koševa i šest asistencija, Jimmy Butler osam koševa za 19 minuta u igri.