Messi prešao granicu od 100 reprezentativnih golova

epa10548171 Lionel Messi (C) of Argentina vies for the ball with Juninho Bacuna (R) of Curacao during an international friendly soccer match between Argentina and Curacao at Unico Madre de Ciudades stadium in Santiago del Estero, Argentina, 28 March 2023.  EPA/Juan Ignacio Roncoroni

EPA/Juan Ignacio Roncoroni

Aktualni svjetski prvak Argentina je u prijateljskom susretu svladala Curacao sa čak 7:0. Ogled je obilježio najbolji argentinski nogometaš Lionel Messi.

Prije ove utakmice Messi je kao najbolji strijelac Argentine svih vremena imao 99 pogodaka na kontu. Protiv Curacaa prešao je granicu od 100 golova. Ostvario je još jedan hat-trick tako da je trenutačno na 102 gola u karijeri. Uz Cristiana Ronalda, postao je jedini aktivni nogometaš na svijetu koji je za nacionalnu reprezentaciju postigao više od 100 pogodaka.

U 20. minuti Messi je zabio za 1:0 i to mu je bio jubilarni, 100. gol u karijeri. Tijekom prvog poluvremena dodao je još dva pogotka i upisao jednu asistenciju za novi veliki doseg u svojoj veličanstvenoj karijeri.

Po jedan pogodak postigli su Nicolas Gonzalez, Enzo Fernandez, Angel Di Maria i Gonzalo Montiel.