Manchester City utišao ‘topnike’

epa08073936 Manchester City's Nicolas Otamendi (L) in action against Arsenal's Gabriel Marinelli (R) during the English Premier league soccer match between Arsenal FC and Manchester City at Emirates stadium in London, Britain, 15 December 2019.  EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Nogometaši Manchester Cityja s uvjerljivih su 3-0 (3-0) pobijedili Arsenal na gostovanju u Londonu, u derbiju 17. kola engleskog prvenstva i smanjili zaostatak za drugoplasiranim Leicesterom na četiri boda.

Već u 2. minuti je belgijski veznjak Kevin De Bruyne zatresao Arsenalovu mrežu. Na 2-0 povisio je Raheem Sterling u 15. minuti. De Bruyne je svojim drugim pogotkom u 40. minuti postavio, pokazalo se, konačnih 3-0, a Arsenalovi nogometaši mogu biti zadovoljni što nisu doživjeli još mnogo uvjerljiviji poraz u dvoboju u kojem su uputili svega jedan udarac u okvir gostujućeg gola.

Vodeći Liverpool ima 49 bodova, deset više od drugoplasiranog Leicestera. Manchester City je treći sa 35 boda, a Chelsea četvrti sa 29. Na peto mjesto se probio Tottenham sa 26 bodova, a Manchester United je šesti sa 25.

U ponedjeljak (20.45) će 17. kolo zaključiti Crystal Palace i Brighton.