MALACHI FLYNN Bek Detroita ušao s klupe i zabio 50 koševa, postao tek treći u povijesti NBA koji je to uspio

Detroit Pistons point guard Malachi Flynn (14) goes up for a layup against Atlanta Hawks forward Bruno Fernando (24) during the first half of an NBA basketball game, Wednesday, April 3, 2024, in Atlanta. (AP Photo/Jason Allen)

AP Photo/Jason Allen

U gostujućem 121-113 porazu Detroita od Atlante 50 koševa za Pistonse zabio je Malachi Flynn. Tko? Malachi Flynn, 25-godišnji 185 cm visoki bek koji je ove sezone na prosjeku od 5.3 koševa a koji od 2020. kad je na Draftu kao 29. izabran od Toronta ima prosjek karijere od 5.2 koša po utakmici, postao je treći igrač u povijesti koji je ušavši s klupe zabio barem 50, ujedno tek deseti igrač ove sezone koji je zabio toliko! Naravno, od svih igrača koji su u NBA u jednoj utakmici zabili 50 koševa, nitko nema tako nizak prosječni učinak.

Rekord po broju koševa za igrača koji nije počeo utakmicu u prvoj petorci drži Jamal Crawford koji je 2019. zabio 51 koš dok je Nick Anderson 1999. također zabio 50.

Flyn je ušao u igru nakon pet i pol minuta prve četvrtine, do poluvremena je zabio 17 (5/8) a onda u drugom dijelu još 33, ukupno je šutirao 13/16 za dva, 5/9 za tri i 9/12 sa linije slobodnih bacanja, međutim ni to nije pomoglo Pistonsima jer je Atlanta imala Jalena Johnsona na 28 koševa (10/14), De’Andre Huntera na 26 (11/16) i Dejountea Murraya na 24 koša (10/21).

Inače, Flynn je u Detroit stigao u sklopu zamjene u kojoj je Bojan Bogdanović došao iz New Yorka.