Magdeburg svladao PPD Zagreb u Areni

Zagreb, 22.02.2023. - Utakmica 13. kola Lige prvaka između rukometaša PPD Zagreba i SC Magdeburga
Na fotografiji Luka Lovre Klarica.
foto HINA/ Edvard ŠUŠAK/es

HINA/Edvard ŠUŠAK

U dvoboju 13. kola skupine A rukometne Lige prvaka, koji je odigran u Areni PPD Zagreb izgubio je od Magdeburga 31:25 tako da će potvrdu prolaska u osminu finala morati potražiti u posljednja dva susreta protiv Porta i Gudmea.

Hrvatski prvak dobro je ušao u ogled i veći dio prvog poluvremena bio ravnopravan, ali Magdeburg je u drugom poluvremenu pobjegao na šest golova razlike i kontrolirao utakmicu do samog kraja.

Ovom pobjedom Magdeburg se približio vodećem PSG-u na dva boda zaostatka, ali francuski prvak ima susret manje, a Zagreb će bodove za potvrdu plasmana u osminu finala morati potražiti u ogledima protiv Porta i Gudmea.

Magdeburg su do pobjede predvodili Kay Smits sa devet i Lukas Mertens sa sedam golova, dok je vratar njemačkog sastava Nikola Portner imao 11 obrana. Kod PPD Zagreba najefikasniji su bili Ivan Čupić sa šest pogodaka te Davor Ćavar i Zvonimir Srna sa četiri gola. Odličan je na vratima bio Dino Slavić sa 15 obrana.

Na ljestvici vodi PSG sa 20 bodova. Magdeburg ima 18, Veszprem 16, a Gudme 13 bodova. Slijede Dinamo Bukurešt sa 11, PPD Zagreb sa osam i Wisla Plock sa sedam bodova te Porto sa tri boda.

Hrvatski prvak neće imati previše vremena za odmor jer već u nedjelju slijedi gostovanje u Portu, dok će u srijedu gostovati kod danskog Gudmea u zadnjem kolu.