MA NE MOŽE REAL BEZ LUKE! ‘Kad je Modrić ušao sve se okrenulo, on je promijenio utakmicu’

SOPA Images / ddp USA / Profimedia

Real i Man City odigrali su veličanstvenu utakmicu četvrtfinala Lige prvaka u Madridu. Gvardiol je proglašen igračem susreta, ali najviše je hvalospjeva opet dobio jedan i jedini, maestro Modrić (38)

Liga prvaka, na terenu momčadi najvećeg kluba u povijesti nogometa i najboljeg kluba na svijetu i… Spektakl. Preokreti, šest golova, tri Hrvata na ‘Santiago Bernabeu’.

Joško Gvardiol je zabio fenomenalan gol za vodstvo Manchester Cityja i proglašen je igračem utakmice, Mateo Kovačić svih je 90 minuta igrao za Engleze.

Treći od hrvatskih nogometaša ušao je u 79. minuti. Dovoljno da za sve španjolske mediji po milijunti put bude ključna figura, da u 39. godini života dobije nove hvalospjeve za nogometni genij kojim oduševljava cijeli svijet.

Crnogorac Predrag Mijatović također je Realova legenda. Kao igrač pa onda i sportski direktor. A danas čovjek čije se mišljenje bezuvjetno cijeni, čije se izjave traže nakon svake utakmice i prenose u svim medijima.

Za Peđu Mijatovića nije bilo dvojbe tko je najzaslužniji za to što Real sljedećeg tjedna u Englesku ne ide prisiljen ganjati Cityjevu prednost nego s daleko komotnijih 3:3.

Real mora biti zadovoljan. Sada je pritisak na Cityju i to je svima jasno. A uostalom i sudbina svim momčadi kada igraju protiv Madrida. Mislim da Real ima dobre šanse za prolazak u polufinale”, priča Mijatović pa ocjenjuje:

“S pravom svi hvale Kroosa. Mislim kako je 3:3 dobar rezultat za Real i da je utakmica bila lijepa za gledanje, uzbudljiva, zabavna. A sve je okrenuo jedan čovjek. Modrić. Opet Luka Modrić. Njegov ulazak na teren promijenio je utakmicu”.

Ne može Real bez Luke. Još uvijek. Ne Real, nego – nogomet. Koji s njim ili bez njega jednostavno: nije isti. Utakmica sa Cityjem bila je… ‘Tek’ još jedna u nizu potvrda vječne klase hrvatskog nogometnog genija.