Lokomotiva i drugi put u sezoni bolja od Istre 1961

12.11.2022., stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb - SuperSport HNL, 17. kolo, NK Lokomotiva - NK Istra 1961. Sandro Kulenovic Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Igor Kralj / Pixsell

Pogocima Sandra Kulenovića i Luke Stojkovića Lokomotiva je u uvodnom susretu 17. kola SuperSport HNL-a u Kranjčevićevoj svladala Istru 1961.

Domaćini su do prvog gola došli u 11. minuti iz kaznenog udarca kojeg je sudac Kulušić dosudio nakon sugestije VAR-a, a pitanje pobjednika su riješili u 73. minuti ovosezonskim prvijencem mladog veznjaka.

Izabranici Silvija Čabraje su tako drugi put u sezoni bili bolji od Zeleno-žutih te su petom pobjedom učvrstili sedmu poziciju na ljestvici. Uz odigranu utakmicu više današnji suparnik im sada bježi samo dva boda.

U 7. minuti susreta nakon ubačaja Pivarića došlo je do sudara između Mersinaja i Perkovića u kaznenom prostoru gostiju. Nakon duge provjere i sugestije VAR-a sudac Kulušić je pozvan na pregled snimke nakon čega je pokazao na bijelu točku u korist domaćina. Odgovornost s 11 metara potom je preuzeo Kulenović te je Lokomotivu doveo u prednost.

Zeleno-žuti su blizu poravnanja rezultata bili u 20. minuti kada je Hujber s desne strane povratnim dodavanjem odlično asistirao za Mumbu, no njegov udarac s desetak metara odlazi malo iznad grede.

U 52. minuti nakon ubačaja iz kuta Erceg je pucao glavom sa šest metara, a lopta je nakon visokog luka završila na gredi.

Lokomotiva je uzvratila u 66. minuti preko Goričana koji je pobjegao po desnoj strani, ali njegov udarac s osam metara iskosa odlazi pokraj suprotne vratnice. Četiri minute kasnije nakon ubačaja iz kuta pucao je De Haas, ali s istim učinkom.

Pitanje pobjednika je riješeno u 73. minuti kada je ubačaj Goričana s desne strane glavom na pet metara spustio Kulenović, a snažnim udarcem pod gredu mrežu Istre je zatresao Stojković za svoj ovosezonski prvijenac u HNL-u.

U 75. minuti s ruba šesnaesterca iskosa dobar udarac je uputio Erceg, no Čavlina je bio spreman na pokušaj koji je išao pod gredu.

Domaćini su do konca utakmice mirno čuvali stečenu prednost, a jedino veće uzbuđenje smo vidjeli u 91. minuti kada je Kulenović pobjegao obrani gostiju, ali je s 15 metara šutirao malo pored suprotne stative.

Kolo se nastavlja od 17:30 kada u Koprivnici počinje dvoboj Slaven Belupa i Hajduka.