Liverpool uvjerljivo izgubio kod Brightona, nova pobjeda Southamptona

epa10405150 Liverpool's Alex Oxlade-Chamberlain (front) in action against Brighton's Pervis Estupinan (back) during the English Premier League soccer match between Brighton and Hove Albion and Liverpool FC in Brighton, Britain, 14 January 2023.  EPA/Vince Mignott EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/Vince Mignott

Razigrani nogometaši Brightona pobijedili su, pred svojim navijačima, Liverpool s 3-0 u dvoboju 20. kola engleske Premier lige.

Zasluženo je Brighton slavio u ogledu susjeda na ljestvici. Nakon što su u prvom dijelu domaći igrači promašivali šanse, bolju i odlučniju igru materijalizirali su u nastavku utakmice. Nakon samo 50-ak sekundi igre u drugom dijelu Benjamin March je postigao pogodak za 1-0, a isti igrač, inače prvo ime susreta, u 53. minuti je sjajno zabio za 2-0 Brightona.

Premda je u završnici Liverpool zaigrao bolje do kraja je primio još jedan pogodak. U 81. minuti je Wellbeck postavio konačnih 3-0.

Nastavljena je time iznimno loša gostujuća statistika Liverpoola ove sezone u Premier ligi. Ovo je bio već peti poraz na devetom gostovanju, a Brighton je na ljestvici preskočio Liverpool koji je sada osmi.

S pozitivnim rezultatima je nastavio Southampton koji je nakon pobjede u FA kupu (Crystal Palace) i Liga kupu (Manchester City) u gostima svladao Everton 2-1. Domaćin je poveo golom Onane u 39. minuti, ali tada je na scenu stupio Ward-Prowse. Prvo je odmah na startu drugog dijela izjednačio, dok je u 78. minuti majstorski izveo slobodan udarac za 2-1 Southamptona.

Hrvatski nogometaš Duje Ćaleta-Car odigrao je cijelu utakmicu za Southampton, dok je Mislav Oršić ostao cijelo vrijeme na gostujućoj klupi za pričuve.

Važne bodove u bijegu iz donjeg doma ljestvice osvojio je Wolverhampton koji je na svom terenu svladao West Ham 1-0. Jedini pogodak dao je Portugalac Daniel Podence u 48. minuti.

Domaće bodove uzeo je i Nottingham Forest koji je uz dva gola Johnsona svladao Leicester 2-0.

U nedjelju su na rasporedu utakmice Chelsea – Crystal Palace, Newcastle – Fulham i u londonskom derbiju Tottenham – Arsenal.

Premier liga, 20. kolo:

Brighton – Liverpool 3-0 (March 46, 53, Wellbeck 81)

Everton – Southampton 1-2 (Onana 39 / Ward-Prowse 46, 78)

Nottingham Forest – Leicester 2-0 (Johnson 56, 84)

Wolverhampton – West Ham 1-0 (Podence 48)

Brentford – Bournemouth (18.30 sati)

Manchester United – Manchester City 2-1 (Bruno Fernandes 78, Rashford 82 / Grealish 60)