Liverpool izborio 4. kolo FA kupa. Harvey Elliott zabio jedini gol protiv Wolverhamptona

epa10411622 Liverpool's Cody Gakpo (L) in action against Wolverhampton Wanderers' Ruben Neves (R) during the FA Cup third round soccer match between Wolverhampton Wanderers and Liverpool FC in Wolverhampton, Britain, 14 January 2023.  EPA/Tim Keeton EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/Tim Keeton

Nogometaši Liverpoola izborili su plasman u četvrto kolo FA kupa nakon što su u ponovljenom susretu 3. kola na gostovanju pobijedili Wolverhampton sa 1-0.

U prvom susretu ovih dviju momčadi, igranom 7. siječnja na Anfieldu, bilo je 2-2.

Ovoga puta “Redsi” su slavili sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Harvey Elliott u 13. minuti na asistenciju Thiaga Alcantare.

Liverpoolu sada slijedi gostovanje kod Brighton & Hove Albion 28. siječnja u susretu 16-ine finala.

Četvrto kolo dohvatio je i West Bromwich Albion koji je pobijedio petoligaša Chesterfield sa 4-0 nakon što je prvi susret završio 3-3. Strijelci su bili Jon Swift (23), Tom Rogić 48), Jake Livermore (54) i Jovan Malcolm (90).

Luton Town je na gostovanju porazio Wigan sa 2-1. Pobjednički pogodak gosti su zabili u osmoj minuti sudačke nadoknade, a strijelac je bio Elijah Adebayo.

Identičnim rezultatom je Birmingham City na gostovanju porazio Forest Green Rovers.