Liga prvaka: Haaland odveo Borussiju u četvrfinale, Porto nakon produžetaka izbacio Juventus

epa09064323 Erling Haaland of Borussia Dortmund (R) celebrates with Mahmoud Dahoud after scoring their side's first goal during the UEFA Champions League Round of 16, second leg match between Borussia Dortmund and Sevilla FC in Dortmund, Germany, 09 March 2021.  EPA/LARS BARON / POOL

EPA/LARS BARON

Borussia Dortmund i Porto prvi su četvrtfinalisti ovosezonskog izdanja Lige prvaka. Nijemci su u uzvratu odigrali 2-2 sa Sevillom i prošli zahvaljujući pobjedi 3-2 u prvom dvoboju, a Juventus je u 90 minuta nadoknadio zaostatak od 1-2 iz Porta, ali su gosti u produžetku izborili plasman dalje, iako su poraženi s 3-2.

Borussiju je u sedmo četvrtfinale Lige prvaka u klupskoj povijesti odveo Erling Haaland, koji je od pet pogodaka njemačke momčadi protiv Seville postigao četiri, a u uzvratu je bio strijelac oba gola. Za vodstvo 1-0 pogodio je na asistenciju Reusa u 35. minuti, a nakon čitavog niza događaja, poništenog mu pogotka iz igre, naknadno dosuđenog kaznenog udarca i ponovljanja istoga nakon što ga je u prvom pokušaju promašio, Haaland je u 54. minuti postigao gol za 2-0.

En Neyri je u 69. minuti, također iz kaznenog udarca, smanjio zaostatak Seville.

Ivan Rakitić je za goste igrao tek od 86. minute i uspio je asistirati za izjednačujući pogodak koji je dvostruki strijelac En Nesyri postigao u šestoj minuti sučevog dodatka.

Porto je u Torinu došao do vodstva u 19. minuti pogotkom Sergia Oliveire iz kaznenog udarca. U drugom poluvremenu domaća momčad je došla do preokreta golovima Federica Chiese, u 49. minuti je pogodio nogom na asistenciju Cristiana Ronalda, a u 63. minuti glavom na ubačaj Cuadrada.

Od 54. minute je Porto igrao s igračem manje, jer je Taremi zaradio dva žuta kartona u dvije minute. No, Portugalci su u produžetku prvi došli do pogotka, a strijelac je iz slobodnog udarca u 115. minuti ponovno bio Sergio Oliveira.

Zbog pravila više pogodaka u gostima Juventusu su za prolaz sada trebala dva pogotka, ali su postigli samo jedan, a za konačnih 3-2 i pirovu pobjedu strijelac je bio Rabiot.

Borussia i Porto će suparnike u četvrtfinalu saznati na ždrijebu u Nyonu 19. ožujka.

U srijedu su na rasporedu nove dvije uzvratne utakmice. Liverpool će u Budimpešti braniti prednost 2-0 iz prve utakmice odigrane na istom stadionu, a PSG će na Parku prinčeva braniti velikih 4-1 protiv Barcelone ostvarenih na Camp Nou.

Liga prvaka, osmina finala - uzvratne utakmice
9. ožujka
Borussia D. - Sevilla    2-2 (Haaland 35, 54-11m / En Nesyri 69-11m, 90+6)
ukupan rezultat: 5-4
Juventus - Porto         3-2 (Chiesa 49, 63, Rabiot 117 / S. Oliveira 19-11m, 115)
ukupan rezultat: 4-4