Liga nacija: Nizozemska – Italija 2-3. Talijani u dramatičnoj završnici uzeli broncu

Talijanski nogometaši zauzeli su treće mjesto u Ligi nacija nakon što su u Enschedeu svladali domaćina Nizozemsku s 3-2 (2-0).

Pogotk su za Nizozemce dali Steven Bergwijn (68) i  Georginio Wijnaldum (90), a za Talijane Féderico Dimarco (6), Davide Frattesi (20) i Federico Chiesa (72).

Talijani su obranili broncu u Ligi nacija, svladavši domaćina Nizozemsku, koja se ipak nije oporavila od dramatičnog poraza u polufinalu od Hrvatske.

Iako su izveli naizgled pričuvnu postavu, Talijani su nakon 20 minuta igre vodili s 2-0. U šestoj minuti igrač Intera Dimarco je odapeo bombu s desetak metara iskosa, a nizozemski vratar je bio nemoćan. U 20. minuti Talijani su sretno došli do drugoga gola, šutirao je Verrati, a lopta se sretno odbila do potpuno samog napadača Sassuola Davida Frattesija, koji lako pogađa mrežu.

Nadu Nizozemcima donio je pogodak Bergwijna u 68. minuti, kada je igrač Ajaxa lažnjakom izbacio Dimarca i pogodio sami kut. Nizozemci su krenuli po drugi gol, ali su primili treći iz protunapada koji je znalački realizirao Chiesa u 73. minuti.

Novu nadu domaćinu donio je Wijnaldum u 90. minuti, uslijedio je poduži sudački dodatak i opći juriš na gol Talijana, koji su izdržali do samog kraja.

U velikom finalu u 20.45 sati igraju Hrvatska i Španjolska.

Cijeli dan sjajna atmosfera u središtu Rotterdama. Pogledajte atmosferu na stadionu netom prije utakmice