Liga nacija: Hrvatske nogometašice idu u kvalifikacije za Ligu A

01.12.2023., Gradski Stadion Velika Gorica, Velika Gorica - Utakmica UEFA Liga nacija, Liga B, skupina 2, 5. kolo, Hrvatska - Slovacka. Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Goran Stanzl/PIXSELL

Hrvatske nogometašice odigrale su utakmicu posljednjeg, šestog kola skupine 2 Lige B Lige nacija te su u Bukureštu pobijedile domaćina Rumunjsku s 1-0.

Okončale su Hrvatice time natjecanje u skupini na drugom mjestu s tri pobjede i tri poraza, a to je izabranicama Nenada Gračana donijelo igranje kvalifikacija za Ligu A u veljači iduće godine. Suparnik će Hrvatskoj biti neka od trećeplasiranih ekipa iz Lige A.

Trenutak odluke u Bukureštu dogodio se u 81. minuti kada je Ivana Rudelić pogodila za 1-0 i drugu pobjedu Hrvatske protiv Rumunjske u skupini.

Hrvatska je dočekala i povoljan rezultat drugog ogleda 6. kola ove skupine u kojoj su Slovačka i Finska remizirale 2-2. Slovakinje bi bile druge da su pobijedile u tom susretu, a vodile su 2-1 do 70. minute.

Direktno u Ligu A ide Finska, za ostanak u Ligi B razigravat će Slovačka, dok u Ligu C seli Rumunjska.