Leicester svladao Newcastle s uvjerljivih 5-0

epa07841783 Newcastle's Isaac Hayden (L) in action with Liverpool's Joel Matip (R) during the English Premier League soccer match between Liverpool and Newcastle United held at the Anfield in Liverpool, Britain, 14 September 2019.  EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/PETER POWELL

U pretposljednjoj utakmici 7. kola engleske Premier lige nogometaši Leicestera svladali su na svom stadionu Newcastle s uvjerljivih 5-0 (1-0) i zadržali mjesto među četiri najbolje momčadi u prvenstvu.

Leicester je poveo pogotkom Portugalca Ricarda Pereire u 16. minuti. U 43. minuti Newcastle je ostao s igračem manje, jer je crveni karton zbog grubog starta zaradio Isaac Hayden. Domaća momčad je brojčanu prednost iskoristila u drugom poluvremenu, postigavši četiri pogotka. Dvaput je mrežu zatresao Jamie Vardy (54, 64), Dummett je u 57. minuti nesretno skrenuo loptu u svoju mrežu, a konačnih 5-0 postavio je Nigerijac Ndidi u 90. minuti.

Leicester je sa 14 bodova na trećem mjestu, iza vodećeg Liverpoola koji ima 21 bod i Manchester Cityja koji ih ima 16. Četvrti je West Ham sa 12 bodova, dok ih po 11 imaju Tottenham, Chelsea, Bournemouth, Crystal Palace i Arsenal koji ima utakmicu manje, a odigrat će je u ponedjeljak (21 sat) gostujući na Old Traffordu kod Manchester Uniteda. Newcastle je nakon sedam kola sa samo pet bodova na predzadnjem mjestu.

OZNAKE: Leicester, newcastle