Lakersi s 2-1 poveli protiv Memphisa, bez Giannisa Milwaukee ne može protiv Miamija

Apr 22, 2023; Los Angeles, California, USA; Los Angeles Lakers forward LeBron James (6) dribbles the ball against Memphis Grizzlies forward Dillon Brooks (24) in the second quarter during game three of the 2023 NBA playoffs at Crypto.com Arena. Mandatory Credit: Kirby Lee-USA TODAY Sports Photo: Kirby Lee/REUTERS

Kirby Lee/REUTERS

Lakersi su u seriji protiv Memphisa poveli s 2-1 nakon subotnje 111-101 pobjede u kojoj konačni rezultat za Grizzliese izgleda bolje nego kako je utakmica za njih protekla. Anthony Davis (31 koš, šut 11/24, 17 skokova) i ostatak društva su dominirali doslovno od prve minute, rano su poveli s 35-9 i izjednačili najveću prednost prve četvrtine u povijesti NBA doigravanja, a malo kasnije su kod 44-15 bili na ogromnih +29.

Dillon Brooks nije pomogao svojoj momčadi, početkom druge četvrtine isključen je zbog udaranja LeBrona Jamesa u bolno mjesta između prepona a uvjerljivi poraz Memphisa spriječio je Ja Morant koji je u zadnji četvrtini zabio 22 koša u nizu (!) od ukupno svojih 45 (13/26), imao je i 13 asistencija,

LeBron James je imao 25 koševa (10/20), devet skokova i pet asistencija, D’Angelo Russell 17 koševa (5/14) i sedam asistencija, Austin Reaves 13 koševa (5/10) i šest skokova. Za Grizzliese Desmond Bane 18 koševa (7/14), Jaren Jackson 13 (4/12).

Bez ozlijeđenog Giannisa Antetokounmpa Milwaukee je u problemima, Miami je dobio treću utakmicu s 121-99 i poveo 2-1. Osim u prvih par uvodnih minuta bila je to potpuno jednosmjerna utakmica, Jimmy Butler s 30 koševa (12/19) i konačno probuđeni Duncan Robinson s 20 (7/9) predvodili su još četvoricu igrača Heata s 12 ili više koševa. Problem za Miami je ozljeda Victora Oladipa koji je nezgodno pao i, čini se, ozbiljnije ozlijedio koljeno. Khris Middleton s 23 koša (8/14), pet skokova i šest asistencija najbolji kod Bucksa, Jrue Holiday 19 koševa (8/18).

Odličan meč odigrali su LA Clippersi i Phoenix u kojoj su Sunsi ipak iskoristili neigranje Kawhi Leonarda i Paula Georgea i u zadnjoj četvrtini prelomili utakmicu na svoju stranu. Najviše zahvaljujući Russellu Westbrooku (37 koševa, 17/29, šest skokova, četiri asistencije) Clippersi su se držali u egalu do sredine zadnjeg perioda, međutim kod 93-91 Sunsi su krenuli u seriju 19-9 kojom su završili utakmicu s 112-100. Trio Sunsa je odigrao sjajno, Durant 31 koš (9/17) i 11 skokova, Booker 30 koševa (10/21), devet skokova i sedam asistencija, Paul 19 koševa (8/17) i devet asistencija. Za Clipperse Norman Powell 14 koševa (4/15), Terrance Mann 13 (5/9), Ivica Zubac četiri koša (2/5) i devet skokova za 24 minute u igri.