LA Clippersi izjednačili na 3-3 protiv Dallasa, Kawhi Leonard dominirao protiv Luke Dončića

epa08613773 LA Clippers forward Kawhi Leonard (L) draws a foul by Dallas Mavericks guard Luka Doncic (R) during the first half of the NBA basketball first-round playoff game two at the ESPN Wide World of Sports Complex in Kissimmee, Florida, USA, 19 August 2020.  EPA/JOHN G. MABANGLO SHUTTERSTOCK OUT

EPA/JOHN G. MABANGLO

Protiv koga će Utah Jazz igrati u NBA konferencijskom polufinalu još nije poznato: Los Angeles Clippers su u Dallasu pred 18.324 gledatelja pobijedili Maverickse sa 104-97 i izjednačili seriju na 3-3 pa će sedma utakmica u nedjelju donijeti konačnog pobjednika.

Kawhi Leonard je kad je bilo najvažnije za Clipperse pokazao koliko je dobar: ubacio je 45 koševa, šutirao ukupno 18/25, za tri koša 5/9, skočio 6 puta i još odigrao sjajnu obranu kojom su on i suigrači barem donekle zaustavili sjajnog Luku Dončića. Slovenac je zabio 29 ali uz dosta promašaja i šut 11/24, 8 skokova i 11 asistencija.

Utakmica je bila prilično izjednačena a Clippersi su na nešto manje od pet minuta prije kraja vodili 90-88. Tada se ukazao Leonard i sa 8 koševa odveo Clipperse do serije 10-2 za 100-90 i praktički odluku utakmice.

Kod Clippersa Reggie Jackson sjajan sa 25 koševa (8/15) i 9 skokova, Paul George 20 koševa (6/15) i 13 skokova). Ivica Zubac je za pet minuta ostao bez šuta iz igre, pogodio je oba bacanja ali je uhvatio 6 skokova.

Za Dallas Tim Hardaway 23 koša (9/19), Boban Marjanović 12 koševa (5/13) i 9 skokova.

Usput, Portland Trailblazersi su smijenili trenera Terryja Stottsa nakon što su u pet sezona četiri puta ispali u prvom krugu doigravanja.