Kylian Mbappe tek je drugi igrač koji je zabio hat-trick u finalu Svjetskog prvenstva

18.12.2022., stadion Lusail, Katar - FIFA Svjetsko prvenstvo, finale, Francuska - Argentina. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Igor Kralj/PIXSELL

Francuski napadač Kylian Mbappe postao je drugi igrač koji je zabio hat-trick u finalu Svjetskog prvenstva. Francuski napadač je u finalu protiv Argentine zabio golove u 80. i 81. minuti, a zatim je izjednačio i u 118. minuti.

Posljednji koji je zabio tri gola u finalu Svjetskog prvenstva bio je Geoff Hurst, koji je to učinio protiv Njemačke 1966. godine, kada je Engleska pobijedila Zapadnu Njemačku 4:2.

Mbappe je na cijelom Svjetskom prvenstvu u Kataru postigao osam pogodaka, no to nije bilo dovoljno da momčad izbornika Didiera Deschampsa obrani naslov osvojen 2018. godine.

Dva gola za Argentinu zabio je Leo Messi, a jedan je dodao Angel di Maria. U raspucavanju su bolji bili Argentinci. Golman Emiliano Martinez zaustavio je udarac Kingsleyja Comana, a Aurelien Tchouameni je promašio gol.