Kup Kralja: Barcelona prošla nakon produžetaka, do 88. minute gubili su 0:2

epa08985553 Barcelona's striker Leo Messi in action during the Spanish King's Cup quarter finals soccer match between Granada FC and FC Barcelona at Nuevo Los Carmenes stadium in Granada, Andalusia, Spain, 03 February 2021.  EPA/Pepe Torres

EPA/Pepe Torres

Nogometaši Barcelone izborili su u srijedu navečer polufinale Kupa kralja. Do pobjede nad Granadom stigli su nakon produžetaka, a do 88. minute susreta gubili su s 0:2.

Granada je povela preko Kenedya (33) i Soldada (47), a onda je u 88. Griezmann smanjio, da bi Jordi Alba donio izjednačenje u 92. minuti na asistenciju Griezmanna.

Griezmann se pretvorio u junaka utakmice jer je u 100. minuti zabio za 3-2, ali se uporni domaćini nisu predavali pa je samo tri minute kasnije Fede Vico iz penala izjednačio. No, Barcelona je do kraja produžetaka slavila zahvaljujući golovima de Jonga (108) i Jordi Albe (113).

Ranije su se nogometaši Levantea plasirali u polufinale svladavši na svom terenu nakon produžetaka Villareal s 1:0. Jedini gol postigao je Marti Roger. Ranije su plasman u polufinale izborile Betis i Sevilla.Ždrijeb polufinalnih parova biti će održan 5. veljače, a dvoboji su na programu 10. veljače i 3. ožujka.