Kramarić: “Posebna večer za mene i ekipu. Ovo je san snova!”

27.11.2022., Khalifa International stadion, Katar - FIFA Svjetsko prvenstvo, skupina F, 2. kolo, Hrvatska - Kanada. Andrej Kramaric, Mateo Kovacic Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Goran Stanzl/PIXSELL

Hrvatska je upisala prvu pobjedu na ovosezonskom Svjetskom prvenstvu. Nakon remija s Marokom u drugom kolu skupine F izabranici Zlatka Dalića su na Khalifa International stadionu u Ar-Rayyanu bili bolji od Kanade rezultatom 4:1 (2:1).

Vatreni su do pobjede došli nakon preokreta obzirom da su Kanađani u vodstvo došli već u drugoj minuti utakmice kada je mrežu zatresao Alphonso Davies koji se tako upisao kao prvi strijelac u povijesti ove nacije na svjetskim smotrama. U završnici prvog dijela Hrvatska u samo osam minuta dolazi do preokreta i to zgodicima Kramarića i Livaje. Novi pogodak Kramarića vidjeli smo u 70. minuti dok je konačan rezultat u 94. postavio Majer.

“Ovo je bila sjajna večer. Prvih pet minuta je bilo teško, ali pokazali što Hrvatska uvijek pokaže. Fokus i psihičku snagu. Vratili smo se, okrenuli utakmicu i dominantno pobijedili”, rekao je dvostruki strijelac Kramarić nakon utakmice za HRT.

Dodao je da se ne treba previše slaviti. “Znamo kakvo je stanje u grupi, zadnja utakmica odlučuje i nadam se prolazu. Bila je posebna večer za mene i ekipu. Ne daješ dva gola na SP-u svaki dan. Hvala svima na podršci, ovo je san snova”, poručio je Kramarić.