KRAJ ZA ZADAR Budućnost slavila u Krešinom domu i s ukupnih 2-0 prošla u polufinale ABA lige

19.04.2024., Zadar - Druga utakmica cetvrtfinala doigravanja AdmiralBet ABA lige izmedju Zadra i Buducnosti. Luka Bozic Photo: Sime Zelic/PIXSELL

Sime Zelic/PIXSELL

Budućnost je u drugoj utakmici četvrtine finala doigravanja ABA lige pobijedila u Zadru s 80-73 i tako s 2-0 prošla među četiri najbolje momčadi. Zadar je pred, posebno obzirom na važnost utakmice i kvalitetu suparnika, iznenađujuće malo navijača, ni pola tribina nije bilo ispunjeno, odigrao borbeno koliko je mogao, na sredini treće četvrtine vodio s 42-41, međutim više od toga protiv kvalitetne momčadi kao što je Budućnost nije išlo.

Konačni rezultat može sugerirati kako je završnica bila neizvjesna, no u 36. je minuti zapravo kod 66-51 utakmica već bila prelomljena. Zadar je opet praktički cijelu utakmicu igrao s istom, standardnom petorkom plus tri igrača u minimalnoj rotaciji, Mazalin kao šesti igrač je bio na terenu 15 minuta, Davis je igrao tek devet a Mekić pet minuta.

Arijan Lakić je odigrao odlično prvo poluvrijeme s 11 koševa i šutom 3/4 za tri, no u drugom se dijelu pomalo ugasio i na kraju došao do 17 koševa (4/8 za tri) i po četiri skoka i asistencije, Luka Božić je bio na korak do triple-double učinka s 15 koševa (5/13), devet skokova, deset asistencija ali i pet izgubljenih lopti uz dodatak da je sedam koševa zabio u zadnjim minutama, kad je već sve više-manje bilo odlučeno. Marko Ramljak zabio je 14 koševa (2/6 za dva, 2/5 za tri) a Lovro Mazalin deset (4/6).

Francuz Yoan Makoundou bio je najbolji kod Budućnosti s 19 koševa (4/5 za dva, 3/9 za tri), bek Kevin Ferrell je zabio 13 (3/6 za dva, 2/5 za tri) uz po tri skoka i ukradene lopte.