KORAK BLIŽE RIJECI Dinamo rutinski slavio protiv Varaždina

17.04.2024., stadion Maksimir, Zagreb - SuperSport HNL, 05. kolo, GNK Dinamo - NK Varazdin. Michele Sego, Martin Baturina Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl/PIXSELL

U posljednjih šest prvenstvenih kola Dinamo ulazi s dva boda zaostatka za vodećom Rijekom. Epilog je to pobjede Modrih protiv Varaždina pred 5.128 gledatelja u kišom okupanom Maksimiru. Riječ je o zaostalom susretu 5. dionice koji se trebao igrati još u kolovozu prošle godine, a odgođen je zbog tadašnjih europskih obveza aktualnog prvaka. Izabranici Sergeja Jakirovića su slavili rezultatom 2:1 (1:0), a u strijelce su se upisali Martin Baturina i Gabriel Vidović dok je za goste s igračem manje poentirao Domagoj Drožđek.

Zagrebačka momčad je tako upisala jubilarnu 20. ligašku pobjedu u aktualnoj sezoni, ujedno šestu u nizu, dok su izabranici Nikole Šafarića zabilježili 11. poraz kojim su ostali na sedmom mjestu poretka. Već za vikend Dinamo očekuje novi prvenstveni izazov u Kranjčevićevoj protiv njima ove godine posebno neugodne Lokomotive. Varaždin će pak u ponedjeljak gostovati kod Rudeša koji je proteklog tjedna i matematički izgubio šanse da ostane u najvišem rangu natjecanja.

U uvodnoj fazi utakmice Modri su u dva navrata tražili kazneni udarac nakon što je lopta u šesnaestercu pogodila Šegu i Laminea, no suci su smatrali da se nije radilo o kažnjivim situacijama.

Nakon ubačaja iz kornera Bulata u 23. minuti glavom je sa sedam metara pucao Perković, a Zelenika je paradom uspio odbiti loptu.

Domaćin u 26. minuti dolazi u vodstvo. Mišić je izvrsnim proigravanjem vanjskom uposlio Baturinu koji se pored Jelenića izborio za udarac s ruba šesnaesterca kojim je pogodio suprotnu malu mrežicu za svoj peti pogodak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Nakon pola sata igre Bulat nakon ubačaja iz kuta na prvoj stativi pronalazi Mišića, no njegov pokušaj glavom odlazi malo iznad prečke.

Nakon dodavanja Baturine u 40. minuti Bulat je propustio loptu kroz noge koja dolazi do Brodića, a on u situaciji 1 na 1 sa Zelenikom nije uspio poentirati udarcem s 12 metara kojeg je vratar Varaždina uspio obraniti.

17.04.2024., stadion Maksimir, Zagreb – SuperSport HNL, 05. kolo, GNK Dinamo – NK Varazdin. Martin Baturina Photo: Josip Regovic/PIXSELL

Do novog gola Dinamo je došao u 53. minuti. Bulat je asistirao za Vidovića koji je pored Vukčevića šutirao s dvadesetak metara iskosa poslavši precizno loptu pored nemoćnog Zelenike u suprotnu malu mrežicu. Mladom Vatrenom to je bio šesti zgoditak u aktualnoj HNL sezoni.

Četiri minute kasnije je s dvadesetak metara snažno pucao Špikić, a čuvar meže gostiju je odbio loptu koja odlazi malo iznad grede.

Gosti su u 64. minuti ostali s igračem manje nakon što je izravni crveni karton dobio Luka Jelenić koji je kao posljednji igrač obrane napravio prekršaj nad Baturinom.

Usprkos igraču manje Varaždin je u 72. minuti uspio doći do gola iz svoje jedine šanse na susretu. Nakon dodavanja mladog Šegovića i loše rekacije Theophilea u šansi se našao Drožđek čiji prvi pokušaj brani Nevistić, no napadač gostiju je iskoristio novu priliku te je iz blizine zatresao mrežu. Bio je to njegov četvrti gol u prvenstvu.

Nova dobra prilika Dinama nakon kornera uslijedila je u 80. minuti. Mišić je pronašao Perkovića čiji udarac glavom sa šest metara odlično paradom brani Zelenika.

U prvoj minuti sudačke nadoknade nakon ubačaja Ogiware s lijeve strane, glavom je s druge stative pucao Kulenović, a lopta je odsjela na gredi. Nedugo potom isti igrač je u odličnu šansu gurnuo Petkovića koji je s vrha šesnaesterca atraktivno prebacio Zeleniku, ali nije bio precizan. Bila je to posljednja uzbudljivija situacija na dvoboju.