KONTROVERZNA ODLUKA Je li Barcelona teško oštećena protiv Reala? ‘Sramota za nogometni svijet’

Brahim Diaz of Real Madrid (C) and Fermin Lopez of FC Barcelona (L) and Joao Cancelo and Pau Cubarsi of FC Barcelona (R) seen in action during the La Liga EA Sports 2023/24 football match between Real Madrid vs FC Barcelona at Estadio Santiago Bernabeu on April 21, 2024 in Madrid, Spain. Real Madrid 3 : 2 FC Barcelona,Image: 866880241, License: Rights-managed, Restrictions: *** World Rights ***, Model Release: no, Credit line: SOPA Images / ddp USA / Profimedia

SOPA Images / ddp USA / Profimedia

Real Madrid je pobijedio Barcelonu 3-2 u El Clasicu na stadionu Santiago Bernabeuu i tako praktički osigurao naslov prvaka Španjolske.

Bila je to utakmica u kojoj je Barca dvaput vodla, Real u 92. minuti došao do pobjede, a Luka Modrić je kao kapetan odigrao cijelu utakmicu za Real.

Utakmica je počela šokantno za Real, jer je već u šestoj minuti pogodio Danac Andreas Christensen, ali je Kraljevski klub uspio poravnati u 18. minuti kada je Lucasa Vazqueza u kaznenom prostoru Barcelone srušio mladi Pau Curbasi, a Vinicius je pogodio s bijele točke.

EL CLASICO Modrić stavio obje ruke na još jedan naslov! Real – Barcelona 3:2

Prvo poluvrijeme obilježila je i teška ozljeda Frankieja de Jonga, a Katalonci su u 69. minuti preko Fermina Lopeza došli do novoga vodstva. Samo četiri minute kasnije Lucas Vazquez poravnava, da bi u 92. minuti posve nečuvan ostao Jude Bellingham, koji je donio pobjedu Realu.

Kontroverzna odluka o kojoj se priča

U Barceloni su bijesni na suce. Smatraju da su oštećeni za gol u 27. minuti. Tada je Realov golman Andrij Lunin jedva izbacio loptu s gol-linije ili iz gola. U Primeri nema gol-tehnologije, a VAR je smatrao da lopta nije ušla u gol.

“Ovo je sramota. Jako je razočaravajuće što nisu mogli pronaći kut za provjeru situacije. U ovom svijetu ima puno novca i ne razumijem zašto nemamo tehnologiju kakvu imaju druge lige. Sramota za nogometni svijet”, ljutit je bio Barcelonin golman Marc Andre ter Stegen.

“Nemamo tehnologiju koja bi dala odgovor na ovo pitanje, ali čini se da je lopta u potpunosti prešla crtu dok je Lunin bio u golu i da je to pogodak. Ako suci nisu sigurni da je to gol, odluka suca je ispravna”, nadodao je sudački ekspert Marce Alfonso Perez Burrull.

PREKID CRNE SERIJE Liverpool se vratio starim navikama: Ponovno izjednačeni na vrhu s Arsenalom