Konferencijska liga: Fiorentina i West Ham bore se za europski trofej nakon više od pola stoljeća

epa10675388 Former Fiorentina player Tomas Ujfalusi (L) and President of the Czech Republic's Football Association and member of the UEFA Executive Committee Petr Fousek (R) place a replica of the UEFA Conference League Trophy in Prague, Czech Republic, 06 June 2023. West Ham United will face Fiorentina in the UEFA Conference League final in Prague on 07 June 2023.  EPA/MARTIN DIVISEK

EPA/MARTIN DIVISEK

U srijedu od 21 sat u Pragu na Fortuna Areni igra se finale Konferencijske lige. Prošlogodišnjeg osvajača Romu naslijedit će engleski West Ham ili talijanska Fiorentina.

Ovaj je susret važan za oba kluba jer više od pola stoljeća čekaju europsku titulu. Fiorentina je osvojila Kup pobjednika kupova 1961. godine, a West Ham četiri godine kasnije.

Također, utakmica je važna jer će pobjednik večerašnje utakmice osigurati mjesto u Europskoj ligi sljedeće sezone, a ni West Ham ni Fiorentina to nisu učinili kroz domaća natjecanja.

West Ham je sezonu završio na 14. mjestu Premierlige, dok je Fiorentina završila na osmom mjestu talijanske Serie A.

Ovo su vjerojatni sastavi za večerašnji susret:

Fiorentina: Terracciano, Dodo, Igor, Milenković, Biraghi, Mandragora, Amrabat, Gonzalez, Bonaventura, Ikone, Cabral.

West Ham: Areola, Kehrer, Zouma, Aguerd, Cresswell, Souček, Rice, Paqueta, Bowen, Antonio, Benrahma.