Konferencijska liga: Basel slavio protiv Fiorentine, West Ham bolji od AZ-a

epa10621643 Fiorentina's Jonatha Ikone (2L) in action against Basel's (L-R) Riccardo Calafiori, Wouter Burger, and Andy Pelmard during the UEFA Conference League semi final first leg soccer match between Italy's ACF Fiorentina and Switzerland's FC Basel 1893 at the Artemio Franchi stadium in Florence, Italy,11 May 2023.  EPA/GEORGIOS KEFALAS

EPA/GEORGIOS KEFALAS

Nogometaši Basela i West Hama ubilježili su pobjede nakon prvih polufinalnih utakmica UEFA Konferencijske lige.

Basel je slavio u Firenci protiv Fiorentine 2-1, a istim rezultatom West Ham u Londonu protiv AZ Alkmaara.

Nizozemci su prvi stigli do gola u Londonu, a strijelac je bio Tijjani Reinjders u 42. minuti. West Ham je stigao do preokreta u drugom dijelu, prvo je pogodio Alžirac Said Benrahma iz penala u 67. minuti, a pobjedu je donio Jamajčanin Michail Antonio u 76.

Basel je šokirao Fiorentinu, koja je povela golom Brazilca Arthura Cabrala u 25. minuti.Švicarci su preokrenuli u drugom poluvremenu pogocima Francuza Andya Dioufa (71) i Andya Zeqirija (90+2).

Josip Brekalo je ušao u igru za Viole u 73. minuti.

Uzvrati su za sedam dana u Baselu i Alkmaaru.